ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kürdün kaderi Katır Reşo olmak mıdır?

Erdal Şimşek
Erdal Şimşek Milat Gazetesi
13 Eylül 2017 | 1.2 K

Kürt faşistler hemen zıplamayın. Bu satırların yazarı da bir Kürt'tür. Ve Kürt olduğu için çocuk yaştan beri bedel ödedi.

Gettolarda köksüz ama haplı sarma cıgaralı yetişen gösteri ve mitinglerin molotoflu Apo'nun kulları, siz hiç Kürtçe konuştuğunuz için en hafifinden ayıplandınız mı? Daha ilkokul birinci sınıfta iken merhum babamın görevli olduğu şehirde, okulda abimle Türtçe konuştuğum için, CHP ilçe başkanının oğlunun şikâyeti üzerine “müdür odası” denen o kabusa gitmiştim.

Bizim ve bu milletin ödediği bedeller sayesinde ülkemiz bu güne geldi. Ha, unutmadan, o gün Kürt olmak yasaktı ama inanmayacaksınız, Türk olmak da yasaktı. Türküm diyenler de işkencehanelere alınıyor, doğduklarına pişman ediliyordu.

O gün, milli ve yerli olan herkes o günkü düzenin işkence tezgahlarından geçiyordu.

Bölgemiz, I. Körfez Harbi ile birlikte yeni bir ateş oyununun içine çekildi. Bir yandan Irak yerle bir edilirken, diğer yandan da bölgedeki etnik unsurlar birbirini boğazlamaya başladı. Hatırlayın o günleri, Baba Bush, Irak'a saldırdığında, Biz Kürtleri de yardıma çağırdı.

Binlerce ton silah ve mühimmat havadan atıldı Kürtlere. Yüz binlerce Kürt genci silahlandı ve kendilerine boyun eğmeyen Kürtleri, Arapları, Süryanileri, Türkmenleri öldürmeye başladılar. Amerikan saldırılarından bir süre sonra Baba Bush, “savaş bitti” dedi. Ve Irak'ta sahipsiz bırakıldık.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER