O konuşma

SABAH'TAN MEKTUP SABAH'ın 30'uncu yaş günü vesilesiyle geçen hafta Çarşamba günü gazete binasında düzenlediğimiz mütevazı pasta kesme töreninde yaptığım konuşma, medya camiasında epey...

SABAH'TAN MEKTUP

SABAH'ın 30'uncu yaş günü vesilesiyle geçen hafta Çarşamba günü gazete binasında düzenlediğimiz mütevazı pasta kesme töreninde yaptığım konuşma, medya camiasında epey yankılandı. 
Doğaçlama yaptığım o konuşmayı sizlere de özetle aktarıyorum. Buyurun. 

***


Osman Gazi, hükmünün sadece Söğüt kasabasında geçtiği yıllarda, bir gece bir rüya görür: Göğsünden bir fidan fışkırır, büyür, büyür, dalları ufka uzanan dev bir çınara dönüşür.
Uyanır uyanmaz Şeyh Edebali'ye koşar, rüyasını anlatır.
Şeyh Edebali sırtını sıvazlar: "Muştular olsun oğul... Senin sülalenden öyle bir devlet doğacak ki, cihana yayılacak..."
SABAH da işte böyle bir rüyadan doğdu.
Bu anlamlı günümüzde küçücük fidanı sulayarak çınara dönüşmesini sağlayanlara teşekkür etmeyi vicdani bir borç olarak görüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnfaz emrini verenin peşindeyiz 13 Kasım 2018 | 4.344 Okunma Kaşıkçı olayını ortada bırakmamız mümkün değil 20 Ekim 2018 | 4.950 Okunma IMF ile işimiz olamaz 01 Ekim 2018 | 4.063 Okunma Soçi’de ‘ABD ne der’ diye düşünmedik 28 Eylül 2018 | 3.486 Okunma Çözülene, dökülene kadar peşlerindeyiz 14 Temmuz 2018 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar