‘Bu iş daha bitmedi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan medya temsilcilerine FETÖ’nün darbe girişimini değerlendirdi: Bu işin tamamen bittiğine inanmıyorum. Rehavete kapılmayacağız. Bu olay geleceğe ilişkin umutlarımızı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan medya temsilcilerine FETÖ’nün darbe girişimini değerlendirdi: Bu işin tamamen bittiğine inanmıyorum. Rehavete kapılmayacağız. Bu olay geleceğe ilişkin umutlarımızı artırırken, darbeler tarihini alt-üst edecek bir destan da yazıldı. FETÖ ile bundan sonra daha büyük bir kararlılıkla mücadele edeceğiz. Temizlik operasyonlarının bitişi için bir tarih yok. Son virüs de kazınıncaya kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde yazılı ve görsel medya temsilcileriyle bir araya geldi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tarihimizin en kritik olaylarından biri" dediği darbe gecesiyle ilgili değerlendirmeleri:
KARARLILIĞA TESLİM OLDULAR: Türk halkı ilk kez darbeye karşı böyle kararlı bir duruş sergiledi. Genciyleyaşlısıyla, kadınıyla- erkeğiyle... Medya da ilk kez demokrasiyi korumak için kenetlendi. Özetle herkes milli ve demokratik ortak zeminde buluştu. 15 Temmuz'da Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler, 16 Temmuz'da kararlılığa teslim oldular. Sözüm sadece FETÖ'ye değil, arkasındaki güçlere ve üst akıla da.
REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ: Bu işin tamamen bittiğine inanmıyorum. O nedenle rehavete kapılmayacağız. Milletin darbeye karşı ortaya koyduğu tavır, darbeler tarihinde özel bir yere sahip olacak. Zira bu olay geleceğe ilişkin umutlarımızı artırırken, darbeler tarihini alt-üst edecek bir destan da yazıldı. Çanakkale ruhu yeniden canlandı. FETÖ ile bundan sonra daha büyük bir kararlılıkla mücadele edeceğiz. Temizlik operasyonlarının bitişi için bir tarih yok. Son virüs de kazınıncaya kadar devam edecek. Tam temizlikten sonra da dayanışma içinde yola devam edeceğiz. Bir musibet yaşadık ama bin nasihat aldık.

ÜSTÜMÜZDE F-16'LAR UÇUYORDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ise şöyle anlattı:
SAAT 21.30 DA ÖĞRENDİM: Darbe girişimini saat 21.30 sıralarında haber aldım. Marmaris'te kaldığımız otelde basın mensuplarına açıklama yapmak istedim. Ancak güvenlik riski nedeniyle mümkün olmadı. Bunun üstüne cep telefonuyla televizyon kanallarına ulaşmayı denedik. Önce CNN Türk'e bağlandık. Ardından Atv-aHaber ortak yayınına. Sonra NTV'ye. Daha sonra da TGRT'ye. Bütün bu yayınlarda halkımızı darbeye direnmeye, ellerinde Türk bayraklarıyla havaalanlarına ve meydanlara akın etmeye çağırdım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan onuruna yakışır bir dünya kurmalıyız 27 Eylül 2019 | 42 Okunma S-400’ler barış ve güvenliğimiz için 15 Temmuz 2019 | 32 Okunma Japonya ve Çin ile önemli adımlar attık 04 Temmuz 2019 | 102 Okunma Gelin barış koridorunu inşa edelim 01 Temmuz 2019 | 46 Okunma İnfaz emrini verenin peşindeyiz 13 Kasım 2018 | 4.366 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar