Dr. Inge Genefke, Eren Erdem’e selam gönderiyor...

Dostum Cengiz Yıldırım gazetede odama gelince duvardaki renkli boncuktan yapılmış saate baktı: “Dr. Inge Genefke” adı yazılmıştı boncukla. Ben de açıklama yaptım. Dr. Inge Genefke, Kopenhag’da bir...

Dostum Cengiz Yıldırım gazetede odama gelince duvardaki renkli boncuktan yapılmış saate baktı: “Dr. Inge Genefke” adı yazılmıştı boncukla. Ben de açıklama yaptım.
Dr. Inge Genefke, Kopenhag’da bir “İşkence Kurbanları Rehabilitasyon Merkezi” açmıştı ve yönetiyordu. Dünyanın her tarafından işkence kurbanları orada bedensel ve ruhsal travmalarının tedavisini görüyorlardı. Bizim ziyaretimiz sırasında da Şilili bir ressam ve seramik sanatçısı ile tanışmıştık. Artık orada yaşıyordu ve çalışıyordu. Bir yazımda bu konuyu yazdıktan sonra, bir hapisaneden bu saat gelmişti. Orada yatan kişi yazıyı okumuş ve bu saati göndermişti. Cengiz, “Bunu yazmalısınız” dedi. Hak verdim ve bu yaşanmışlığı da yazıyorum.
Aynı gün postayla Eren Erdem’in kitabı geldi: İÇ.
Eren Erdem cezaevindeydi. İktidarın muhaliflerindendi.
Günümüzde iktidara muhalif olmak suçtur.
Eğer etkili olur da göze çarparsanız hedef olursunuz.
Suçlamalar bellidir: FETÖ’ye yardım etmek, terör örgütüne yandaş olmak.
Gerçekte ise FETÖ’cülük suç değildir. Eğer suç olsaydı AKP’li siyasetçilerin çoğunun suçlu olması gerekirdi.
Oysa Fettah Tamince bütün FETÖ suçlarından aklandı, herkes görüyor.
Suç, muhalif olmaktır.
Suç, bu muhalif olmayı etkin biçimde göstermektir.
“Muhalif olma suçu”nun çeşitli cezaları vardır.
İşten atılma, malına-parasına el konma, mahkemelerde süründürme, hapse atılma, hapiste tutuklu olarak yatırma, hapis cezasını onayarak hükme çevirme.
Bunların hangisinin ne...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savaş ve barış... 14 Ekim 2019 | 94 Okunma Doğayı aldatamazsınız!... 07 Ekim 2019 | 58 Okunma Çocuklarımıza zekâ testi yapalım mı? 30 Eylül 2019 | 135 Okunma Kırık sandalye... 23 Eylül 2019 | 178 Okunma İtibar suikastı... 16 Eylül 2019 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar