Ve Arınç yeniden sahnede!

Vicdanlı biri için katlanılması zor yıllar. Tüm davaların siyasi görüldüğü şu dönemde adaletten bahsetmek nasıl mümkün olsun ki?

Bu ülke her zaman “Amerikancı” oldu. Milliyetçisi, dincisi, askeri, işadamı, sivil toplumcusu kim varsa, iman ettiler ABD’ye. Her dönem bir avuç aydın itiraz etti ama yığınlar onlara kulak vermedi. Siyasilerin milliliği de muhafazakârlığı da dinciliği de dolara endekslidir. Rütbeleri borsada biçimlenir, uluslararası piyasaların duygusu bu yüzden önemlidir. Gazeteci, akademisyen, kanaat önderi diye yutturulan kimseler “Piyasalar bunu satın aldı” diye cümle kurar. Doğrudan Amerikancadır bu söylem, bize uydurmaya zahmet edilmemiştir anlayacağınız!

***

Yeni sürüm Arınç’ın piyasaya verilmesi rastlantı olmasa gerek. İnce ayarları o yapar siyasal İslamcılarda. Bir ara cemaatle birlikte bağırsak temizlemekle meşguldü, kızağa çekildi sonra, ABD’de devran döndü, sıra yine ona geldi. Biden döneminde belli ki bolca “hukuk”, “ifade özgürlüğü” lakırdılarını işiteceğiz yeniden. Üzüntüm İslamcıların elinde çok değerli kavramların heba olması, iyice içi boşalınca “özgürlük”, “adalet”, “eşitlik” demenin anlamı kalmıyor! Hazin tablo.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet okuruna veda 05 Nisan 2021 | 1.856 Okunma İflas 25 Mart 2021 | 1.552 Okunma İstanbul Sözleşmesi erkekleri de yaşatır! 22 Mart 2021 | 420 Okunma Vicdan terazisine güvenmek 18 Mart 2021 | 768 Okunma 12 Mart’ı doğru okumak 15 Mart 2021 | 386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar