Kaftancıoğlu yargılanırken...

“Gezi davası” iddianame yayımladığı gün çöktü. Benzerlerine çok rastladığımız gibi. Fethullahçılar daha özenli hazırlıyordu metinleri, şimdilerde “nasılsa kimse okumuyor, kararı Saray veriyor” diye iyice savsakladı savcılar işlerini.

Oysa tarihe belge kalıyor, en azından bunun için hassas olmalılar! İşin gırgırı bu! Bugün Canan Kaftancıoğlu yeniden hâkim karşısında. İddianame yayımlandığı gün gördük ki, gülünç.
Kaftancıoğlu, “yargılanan değil yargılayan olacağım” dedi, haklı. Nasıl bugün Ergenekon, Balyoz, OdaTV, Fenerbahçe Şike gibi davaların sanıkları, o dönemi sorguluyor ve tarih karşısında yargılıyorsa, benzeri yine olacaktır! Hukuktan kopmamak lazım.

***

Elimde 96 yılından kalma Hürriyet gazetesi nüshası var. Çiller diyor ki: “En geç 98’de AB’deyiz!” Alkış tutanları anımsayın. O kadro Özal döneminde yine görev başındaydı. Başbakanların uçağına binme modası o dönemden kalma. “Gece Turgut Bey’le konuştum” türünden yazılar da günün modasıydı. O gün medya sefildi, şimdi el değiştirdi, yine durum aynı. “Cumhurbaşkanı çağırırsa koşarak giderim” diyenler ön saflarda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kayyum mu kayyım mı ne zıkkımsa! 22 Ağustos 2019 | 450 Okunma Halk dalkavukluğu! 19 Ağustos 2019 | 543 Okunma Babacan ile İmamoğlu arasındaki mesafe! 15 Ağustos 2019 | 3.076 Okunma Kutsanan cehalet ve çürümüşlük! 08 Ağustos 2019 | 242 Okunma Siyasette yeni pazarlama günleri! 05 Ağustos 2019 | 344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar