Kaftancıoğlu yargılanırken...

“Gezi davası” iddianame yayımladığı gün çöktü. Benzerlerine çok rastladığımız gibi. Fethullahçılar daha özenli hazırlıyordu metinleri, şimdilerde “nasılsa kimse okumuyor, kararı Saray veriyor” diye iyice savsakladı savcılar işlerini.

Oysa tarihe belge kalıyor, en azından bunun için hassas olmalılar! İşin gırgırı bu! Bugün Canan Kaftancıoğlu yeniden hâkim karşısında. İddianame yayımlandığı gün gördük ki, gülünç.
Kaftancıoğlu, “yargılanan değil yargılayan olacağım” dedi, haklı. Nasıl bugün Ergenekon, Balyoz, OdaTV, Fenerbahçe Şike gibi davaların sanıkları, o dönemi sorguluyor ve tarih karşısında yargılıyorsa, benzeri yine olacaktır! Hukuktan kopmamak lazım.

***

Elimde 96 yılından kalma Hürriyet gazetesi nüshası var. Çiller diyor ki: “En geç 98’de AB’deyiz!” Alkış tutanları anımsayın. O kadro Özal döneminde yine görev başındaydı. Başbakanların uçağına binme modası o dönemden kalma. “Gece Turgut Bey’le konuştum” türünden yazılar da günün modasıydı. O gün medya sefildi, şimdi el değiştirdi, yine durum aynı. “Cumhurbaşkanı çağırırsa koşarak giderim” diyenler ön saflarda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet okuruna veda 05 Nisan 2021 | 1.853 Okunma İflas 25 Mart 2021 | 1.540 Okunma İstanbul Sözleşmesi erkekleri de yaşatır! 22 Mart 2021 | 417 Okunma Vicdan terazisine güvenmek 18 Mart 2021 | 765 Okunma 12 Mart’ı doğru okumak 15 Mart 2021 | 384 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar