İmamoğlu’nun büyük yanılgısı!

Ekrem İmamoğlu İstanbul’un seçilmiş belediye başkanıdır. Yazmıştım; “İmamoğlu, Yıldırım ekran tartışması yanlıştır” diye.

Bazısı “neden” diye soruyor. Meşruiyeti olmayan bir adayı, onunla baş başa tartışmayı kabul ederek kendiyle eşitlemiş oldu İmamoğlu. İlla bir tartışma yapılacak idiyse: “Bu seçim 31 Mart’ta bitti, Binali Bey’le orada hesaplaştık, şimdi Erdoğan ile yarışıyorum, tartışmayı da onunla yaparım” demeliydi İmamoğlu. Böylece 39 ilçede miting yapmaya niyetli Cumhurbaşkanı’nın gerçek rakibi olduğunun altını çizer, hesapları bozardı. Ekrem İmamoğlu’na kim akıl veriyor bilemem, ancak hep söyledim hukukta ısrar etmek gerekirdi. Seçimin yenilenmesi hukuksuzdur, dayatma sonucudur.

Gizlenen Erdoğan!
Erdoğan bir anda sahadan çekildi. Rastlantı değil bu. İstanbul’da sadece Binali Yıldırım afişleri görünüyor. Mitingler iptal, nerdeyse ekrana bile çıkmıyor RTE. Niye? O da gördü ki, öfkeli, saldırgan dil seçmeni itiyor. Bugüne dek Erdoğan imajı ile tüm engelleri aşan AKP, şimdi tersini yaşıyor, tam da onun çizgisi yüzünden tabanından bile tepki alıyor. Hırçınlaştıkça Erdoğan daha çok hata yapıyor, hata yaptıkça hırçınlaşıyor! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlış yerde dolanmak 14 Ekim 2019 | 489 Okunma Sen dinlenmezsen o anımsatır kendini! 07 Ekim 2019 | 232 Okunma Mahpushaneler de ülke toprağına dahildir! 26 Eylül 2019 | 1.709 Okunma Neslican Tay’ın ardından… 23 Eylül 2019 | 170 Okunma Musa Kart’ın anlattıkları 19 Eylül 2019 | 2.240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar