Bavullu demokrasi!

Mehmet Baransu elinde bavuluyla sırıtarak poz veriyordu. Vesayet düzenini bitirecek evrak o bavulda saklıydı, açılacak ve ülkenin makûs talihi dönecekti! “Taraf” denen operasyon gazetesi ve liberallerin, cemaatin...

Mehmet Baransu elinde bavuluyla sırıtarak poz veriyordu. Vesayet düzenini bitirecek evrak o bavulda saklıydı, açılacak ve ülkenin makûs talihi dönecekti! “Taraf” denen operasyon gazetesi ve liberallerin, cemaatin, yandaşların tüm yayın organları bas bas bağırıyordu “Ülkenin bağırsakları temizlenecek” diye. Bavul açıldı; içinden ölüm (cinayet), gözyaşı, her tür adaletsizlik ve nihayetinde Cumhuriyeti çökertme belgeleri çıktı. Sonucu 15 Temmuz’a dek dayandı. Dönemin ortakları AKP ve Fethullah şimdi kavgalı.
Geçen gün elinde bavullarla AKP genel başkan yardımcısı YSK’nin kapısına dayandı. Dedi ki: “Seçimlerde öyle hile, usulsüzlük var ki bizim aklımız almıyor!” Herhangi biri onların aklının almayacağı hileyi nasıl kurgular, benim aklım onu almıyor! Şeytanın aklına gelmeyecek numaralar gördük bu güne dek! Haksızlık etmeyeyim, eski ortakları Fethullahçılar çok daha titiz çalışıyorlardı. AKP seçim sorumlusu başkan yardımcısı kamera karşısına geçince iyi gördük bunu. İki saate yakın konuştu, ne dediğini ben anlamadım, kendisi biliyor mu, ondan da emin değilim doğrusu! Sonuç şu: “Elimizde delil olsun olmasın bu seçimde hile var. İlle de tekrarlansın!” Tek koşulla tekrar olur!
Kazanılmış seçimin tekrarına “hodri meydan” demek doğru değildir. Sandıkları canı pahasına koruyan başta CHP örgütüne ve halka haksızlık olur. Tüm siyasi partiler (ikisi hariç) sonuçta uzlaşmışken, kabadayılığın âlemi yok. AKP’ye demokrasinin “sandıkla gelip, sandıkla gitmek” olduğu anlatılmalı. Her ne kadar çoğunlukçu, salt sandığa indirgenen seçimler pek bir işe yaramıyorsa da, en azından buncasına sahip çıkmak gerek. İstanbullu iradesini koydu, bunu korumak en büyük siyasal görevdir.
Gelelim Yavuz’un konuşma...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dost acı söyler 20 Mayıs 2019 | 1.072 Okunma Kanser! 16 Mayıs 2019 | 200 Okunma Elini verirsen kolunu kaptırırsın! 13 Mayıs 2019 | 629 Okunma Sap saman! 09 Mayıs 2019 | 290 Okunma Eğer... 06 Mayıs 2019 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar