Oku da zihnin açılsın

1932 yılından bazı alıntılar yapacağız, Birinci Türk Tarih Kongresi'ne sunulmuş olan bazı tezlerden... *** "Bütün medeniyet dünyaya Orta Asya'dan yayıldı. Orta Asya'nın otokton ahalisi tek ırka mensuptur, hiçbir şekilde karışmamıştır ve bu brakisefal Türk ırkıdır." Afet Hanım (İnan)

"Tüm uygarlıkların Türk kökenli oldukları dil yoluyla ispatlanabilir. 'West, ouest, ost, est' sözcükleri Türkçe 'ast' ve 'üst'ten, Fransızca 'demeure', 'domicile' sözcükleri 'dam'dan, 'sea' sözcüğü 'su'dan, Okeanos ve Thetis 'ogan' ve 'deniz'den, Fenikeliler'in dişi tanrıçası olduğu söylenen Baaltız 'baldız'dan, Arapça 'har' Türkçe 'kor'dan, Attika 'atık'tan, Euboea 'oba'dan gelir..."
Samih Rıfat
"Biyolojik verilere göre 27 farklı insan ırkı bulunur. Bunlardan Alp ırkı veya bizim daha doğru olarak Ata Türkler diye adlandırdığımız, kudret ve kabiliyet kaynağı harikalı soyun evlatları, her gittiği yerde er geç hakimiyetini kurarak münevver ve mütefekkir beşeriyetin bugün dahi gittikçe derinleşen bir hürmet ve tazim ile tetkik ve temaşa ettiği büyük medeniyetleri yaratmıştır."
Doktor Reşit Galip

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Elini korkak alıştırma Ekrem 21 Eylül 2019 | 3.249 Okunma CHP’nin bir programı var mı? 20 Eylül 2019 | 3.621 Okunma Erken seçimden asıl korkan muhalefettir 19 Eylül 2019 | 2.995 Okunma Ders çalışmada Amerikan yöntemi 18 Eylül 2019 | 4.498 Okunma Mal kültürü 16 Eylül 2019 | 3.467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar