İçine sindirmek

19 Mayıs'ın yüzüncü yıldönümünde bol bol "vatan millet Sakarya edebiyatı" yapılacak. Vahdettin'e küfürler edilecek, falan filan. Bugüne kadar ila maşallah hiç duymadığınız şeyler bunlar!

Bol bol okursunuz.
Benim kafamı kurcalayan bazı sorular var, burada da onları bulursunuz.

***

İstanbul'da yaşayan Kürtler, buraya "babalarının hayrına" gelip sığınmadıklarına göre, onları inim inim inletmiş olan CHP'yle işbirliği yapmayı nasıl içlerine sindirebiliyorlar?
Bu Kürtler, sırf Erdoğan nefretiyle nasıl oluyor da Türk faşistleriyle ittifak kurabiliyorlar? Yedikleri kazık yetmedi mi? Yoksa "Stockholm sendromu" mu geliştirdiler?
"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye yırtınan Mustafa Kemal'in askerleri nasıl oluyor da Türkiye'nin Amerika'dan bağımsızlığı için çırpınan adamdan nefret edebiliyorlar?
Örneğin, Deniz Gezmiş'i anmak için denize karanfil atanların, yarın Trump bize saldırırsa Amerikan askerine de kurşun atmaya maçaları sıkacak mı?
CHP nasıl oluyor da PKK çizgisine gelmiş HDP ile canım cicim ilişkisi içine girebiliyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emperyalizme karşı soğuk savaş 20 Haziran 2019 | 3.266 Okunma Mesele belediye değil 19 Haziran 2019 | 3.764 Okunma Kurarız ha! 17 Haziran 2019 | 3.383 Okunma Erkek moderatör 16 Haziran 2019 | 2.999 Okunma Şaibe 15 Haziran 2019 | 2.520 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar