İçine sindirmek

19 Mayıs'ın yüzüncü yıldönümünde bol bol "vatan millet Sakarya edebiyatı" yapılacak. Vahdettin'e küfürler edilecek, falan filan. Bugüne kadar ila maşallah hiç duymadığınız şeyler bunlar!

Bol bol okursunuz.
Benim kafamı kurcalayan bazı sorular var, burada da onları bulursunuz.

***

İstanbul'da yaşayan Kürtler, buraya "babalarının hayrına" gelip sığınmadıklarına göre, onları inim inim inletmiş olan CHP'yle işbirliği yapmayı nasıl içlerine sindirebiliyorlar?
Bu Kürtler, sırf Erdoğan nefretiyle nasıl oluyor da Türk faşistleriyle ittifak kurabiliyorlar? Yedikleri kazık yetmedi mi? Yoksa "Stockholm sendromu" mu geliştirdiler?
"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye yırtınan Mustafa Kemal'in askerleri nasıl oluyor da Türkiye'nin Amerika'dan bağımsızlığı için çırpınan adamdan nefret edebiliyorlar?
Örneğin, Deniz Gezmiş'i anmak için denize karanfil atanların, yarın Trump bize saldırırsa Amerikan askerine de kurşun atmaya maçaları sıkacak mı?
CHP nasıl oluyor da PKK çizgisine gelmiş HDP ile canım cicim ilişkisi içine girebiliyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tayyip yapıyormuş (!) 09 Aralık 2019 | 5.494 Okunma İki yiğit çıktı meydane 08 Aralık 2019 | 4.046 Okunma Birinden biri yok olacak 07 Aralık 2019 | 3.092 Okunma En neşeli parti 06 Aralık 2019 | 4.534 Okunma Yürü bre Nobel 05 Aralık 2019 | 3.357 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar