Engin Ardıç
Engin Ardıç Sabah

Çakma liderin çakma kurultayı

13 Ağustos 2017 | 3.9 K

Bir yürüyüş yaptılar. Amaç bir yandan parti içi muhalefeti susturmak, bir yandan da Enis Berberoğlu'nu "gördüğün gibi seni kurtarmaya çalışıyoruz, dilini tut, sakın konuşma" diye oyalamaktı...
Şimdi bir de kurultay düzenleyecekler.
Yapacaklarına dense dense bir "forum" denebilir, kurultay nereden çıkıyor? Kurultay "kongre" demektir. Ucunda seçim mi var bunun?
Ama kurultay lafını seviyorlar.
Pek moda oldu ya, bir de "çalıştay" var. Bir zamanlar denizaltı gemilerimize böyle tuhaf isimler konurdu: Saldıray, Batıray, Yıldıray falan gibi.
Acaba denizcilerimiz "genellikle Karadenizli" oldukları için mi onların ağzı kullanılıyordu? Peki "Finduk fırkateyni" neredeydi?
Bu çakma kurultayda gene adalet kavramı işlenecekmiş.
Konu başlıkları: Devlette adalet, yaşamda adalet, mahkemede adalet, seçimde adalet, geçimde adalet, medyada adalet, eğitimde adalet, inançta adalet...
Aklına geleni sırala gitsin... Niçin sporda adalet, sanatta adalet, sağlıkta adalet, eğitimde adalet, tarım ve hayvancılıkta adalet, köy işlerinde adalet, bayındırlıkta adalet, ulaştırmada adalet, enerjide adalet falan yok?
Bu yaptıklarını muhalefet sanıyorlar. Eylem sanıyorlar.
Birileri çıkıp abuk sabuk konuşacak, muhalif basın da bunlara çarşaf çarşaf yer verecek. Ee? Sonra ne olacak? Geçen sefer Kılıçdaroğlu'nun ayakkabıları Koç Müzesi'ne kalkmıştı, bu sefer nesi kalkacak, atlet fanilası mı?
Anıt da dikeceklermiş. Görkemli olacakmış.
Adalet anıtı tabii.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER