Uğur Mumcu niçin öldürüldü?

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar bu hafta 'Uğur Mumcu niçin öldürüldü?' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Sevgili okurlarım, yarın Uğur Mumcu’nun dinci faşistler tarafından alçakça katledilmesinin yıldönümü. 

Değerli gazeteci, yazar, benim hem dostum hem de ideal arkadaşım Uğur Mumcu, Türkiye’yi bugünlere getirmek için öldürüldü: 

Uğur’un katledilmesi, emperyalistler ve onların uşakları olan dinci ve etnikçi teröristler tarafından, Türkiye’yi istikrarsızlaştırarak bugünkü yapıya taşımak için işlenen cinayetler serisinin zirve noktasıydı. 

Onun katillerini yakalayan dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Işık Kansu ile yaptığı söyleşide bu gerçeği bütün açıklığıyla, kamuoyuyla paylaşmıştı: 

“Daha önce yetiştirilmiş, uyuyan örgütlerdi bunlar, bu operasyonla ortaya çıktı. 

Özellikle İran’daki devrimden sonra, Türkiye’den oraya giderek yetiştirilen ve yıllar içerisinde Türkiye’de kullanılması için uykuya yatırılmış örgütlerdi bunlar. 

Uyuyan örgütlerin içerisinde başörtüsü eylemine katılanlar çıktı. Hatta, daha önce uykuya yatırılmış bir sürü örgütlerin olabileceği anlaşıldı.” 

Özetle Türkiye, siyasal cinayetlerle “Dizayn” edildi! 

Genel Yayın Yönetmenimiz Mine Esen dün Uğur Mumcu’nun kendisini tanımlayan sözlerini özetlemişti: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adayları bırak, altına bak! 20 Şubat 2024 | 101 Okunma Düşman işgali ve düşman hukuku nedir! 18 Şubat 2024 | 96 Okunma Anagold’un İliç tarihi 16 Şubat 2024 | 730 Okunma Kanımızı emen emperyalizm! 15 Şubat 2024 | 220 Okunma CHP’nin büyük iletişim hatası 13 Şubat 2024 | 843 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar