Sosyal medyada hangi konular konuşuluyor?

İktidar klasik yazılı medyaya ve televizyonlara el koyalı beri, “İnternet Haber Siteleri” ve “Sosyal Medya” önem kazandı. Türkiye’de olup bitenleri öğrenmek isteyenler artık ya Cumhuriyet gibi, Sözcü...

İktidar klasik yazılı medyaya ve televizyonlara el koyalı beri, “İnternet Haber Siteleri” ve “Sosyal Medya” önem kazandı.
Türkiye’de olup bitenleri öğrenmek isteyenler artık ya Cumhuriyet gibi, Sözcü gibi, BirGün gibi, Evrensel gibi, Yeni Çağ gibi gazeteleri okuyor ve TELE 1 gibi, KRT gibi, Halk TV gibi kanalları izliyor veya bu gazete ve televizyonların ve OdaTV gibi, haber. sol.org.tr gibi bağımsız kaynakların “İnternet Sitelerine” bakıyor.
Tarafsız bilgi ve haber almak isteyenlerin büyük bir bölümü de başta Twitter, Facebook, Instagram gibi “Sosyal Medya Ortamlarını” (platformlarını) kullanıyorlar.
Ben de çocuklarımın sayesinde hem www.kongar. org adresli internet sitemde hem de Twitter, Facebook ve Instagram ortamlarında “dijital çağa” ayak uydurdum.
İnternet sitesi fikrini bana aşılayan ve bizzat kurarak beni İnternet’e sokan oğlumun bildirdiğine göre 1995 sonunda tüm dünyada 25 bin civarında web sitesi varmış; 1996 sonunda bu sayı 250 bin civarına ulaşmış; şu anda ise bu sayı 1.7 milyar olmuş.
Sitemdeki ilk “Aydınlanma” yazım Mayıs 1996’da yayımlanmış:
Böylece benim internet sitem ülkenin de dünyanın da en eski web sitelerinden biri oluyor.
Twitter’a ve öteki ortamlara ise ikiz kızlarımdan biri sayesind...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emperyalistler niçin Atatürk’e düşman? 23 Ocak 2020 | 2.149 Okunma Atatürk’e ve Atatürkçülere saldırmak modası! 21 Ocak 2020 | 2.116 Okunma Adaletin ‘hali pürmelali’ 19 Ocak 2020 | 124 Okunma Baskı ve korku, telefon dolandırıcılığını artırdı 17 Ocak 2020 | 2.951 Okunma Tarikatlarla eğitim, Diyanet’le ekonomi?.. 16 Ocak 2020 | 2.469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar