‘Şahsım Devletinde’ sorumlu da ‘şahıstır’ elbette!

Cumhuriyet yazarı Emre Kongar bu hafta '‘Şahsım Devletinde’ sorumlu da ‘şahıstır’ elbette!' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Eski adı Twitter olan X sosyal medya ortamında, 12 Mart günü, Sözcü Gazetesi’nin hesabından “AMASYA MERZiFON’DA BiR AKP’Li YÖNETiCiNiN ÜYELERiNE WHATSAPP MESAJI: ‘Kapısını çaldığımız seçmenlere Erdoğan’dan fazla bahsetmeyelim özellikle emekliler tepki veriyor’” başlıklı bir ileti yayımlandı.

Sözcü Gazetesi yazarı, değerli gazeteci Aytunç Erkin, o günkü köşe yazısında Amasya Merzifon’da bir AKP’li yöneticinin partililere gönderdiği mesajı paylaşmıştı.

Bence haber değeri çok yüksek olan bu yazı üzerinden bir yorum yapmak için, Erkin’in yazısından o bölümü, (elbette kaynak belirterek) kullanmak amacıyla alıntılamak istedim, ama Sözcü Gazetesi, yazının kopyalanmasına izin vermediği için bunu yapamadım.

Onun üzerine, zaten haberi ilk önce görmüş olduğum Cumhuriyet Gazetesi’nde alıntılanmış olan bölüm üzerinden kopyaladığım kısmı sevgili okurlarımla paylaşıp önce olayı belirteyim:

Bu arada ben, kendi gazete yazılarımın olanaklı olduğu ölçüde kopyalanıp paylaşılmasını istediğimi ve bundan onur duyduğumu belirtmeliyim. Aytunç Erkin’in yazısının ilgili bölümünü kopyalayıp paylaşmak istemem, kendisine saygısızlık veya Sözcü Gazetesi’ne haksızlık değil, tam tersine hem Erkin’e hem de Sözcü’ye olan saygımın ve takdirimin ifadesidir.)

Aytunç Erkin’in Sözcü Gazetesi’ndeki yazısının, Cumhuriyet’te alıntılanan ilgili bölümü şu şekilde:

“Her seçim öncesi partiler haberleşme aracı olarak da WhatsApp ağı üzerinden çalışma arkadaşlarıyla grup kuruyor ve oradan bilgilendirmeyönlendirme alıyor.

AKP Merzifon Teşkilatı da çalışmaların bir bölümünü bu şekilde yürütüyor.

Bu çalışma esnasında ‘AK Parti Merzifon Seçim Koordinasyon Merkezi’ başlıklı grupta yazılan bir bilgiye ulaştım.

Deniyor ki:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adaletsizlikler iktidarı zorluyor 21 Nisan 2024 | 134 Okunma Yeni anayasa tuzağı 19 Nisan 2024 | 212 Okunma Eğitimin ötesi: Köy Enstitüleri 18 Nisan 2024 | 328 Okunma İç politika aracı olarak savaş 16 Nisan 2024 | 55 Okunma İktidarın gerçekdışı dili 14 Nisan 2024 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar