Reform: Daha kötüye doğru mu!

Aslında yaşanan olaylar Hukuk Devleti’nin, ekonomik yapının ve serbest rekabet piyasasının yanlış ve kötü politikalar yüzünden çökmesinin sonuçlarıdır.

İktidar, Hukuk Devleti’ni tamamen çökertip, piyasa ekonomisini de yozlaştırıp iflas duvarına toslayınca, adalette ve ekonomide artık temcit pilavına dönmüş olan “Reform” aldatmacasını yeniden gündeme getirdi.

Ama bugüne kadar büyük tantana ile ilan edilmiş olan “reform” ve “Yeni Ekonomik Paket” programları fos çıkmış ve işler daha kötüye gitmişti.

Bu nedenle reform söylemi bu kez kamuoyunda pek bir olumlu heyecan yaratmadı.

“Olumlu bir heyecan yaratmadı” ama art arda gelen olaylar zinciri, ekonomik ve hukuksal çöküşün artık saklanamaz olduğunu ortaya koydu ve iktidarın hem 19 yıllık başarısızlığını hem de çelişkilerini bir kez daha gündemin başına taşıdı:

Olaylar “Söz dinlemiyor” diye değiştirilen Merkez Bankası Başkanı’nın yerine getirilen “Söz dinleyen” Merkez Bankası Başkanı’nın da görevden alınmasıyla başladı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanları ne zamana kadar aldatabilirsiniz? 30 Kasım 2021 | 498 Okunma İnsanlık ve insan... Adalet ve mahkemeler 28 Kasım 2021 | 103 Okunma Borsada paradan para kazanmanın sırrı: Volatile, oynaklık 26 Kasım 2021 | 215 Okunma Soğan ekmek, bir tas hoşaf ve ejder meyveli smoothie 25 Kasım 2021 | 269 Okunma Karanlık siyaset ve güneş 23 Kasım 2021 | 92 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar