Özel-Erdoğan algı operasyonu

Salı günü gerçekleştirilen Özel-Erdoğan görüşmesinde, konuşulanlardan çok topluma hangi mesajların verildiği tartışması ön plana çıktı.

Seçimlerde ikinci parti durumuna düşmüş olmasını telafi etmeye çalışan iktidar, kibrinden herhangi bir ödün vermiş gibi görünmeme çabasındaydı.

Ama öte yandan, başarısızlığının halkı bıktırdığını da fark etmiş olmasından dolayı, “Ödün vermiyorum ama yumuşuyorum” gibi, birbirine ters iki tutumu aynı anda içeren çelişkili bir mesaj vermeye çalışıyordu.

Nitekim, bu çelişki, Ömer Çelik’in okuduğu, görüşmeden önce hazırlandığı belli olan ve mevcut Türkiye’yi asla yansıtmayan sözde “görüşme metnine” de yansımıştı.

Metinde öne çıkan önemli mesajlar şunlardı:

1) Yeni bir Anayasa gereklidir.

2) Yumuşama-normalleşme gereklidir.

3) Ekonomik durum çok başarılıdır.

4) Siyasette popülizm değil, realizm uygulanmalıdır.

5) Avrupa Faşizmine karşı ortak hareket edilmelidir.

6) PKK’nin Suriye uzantısına karşı ortak hareket gereklidir.

7) Önemli bir konu da son zamanlarda çeşitli bölgelerde bazı belediye başkanlarının nefret suçu anlamına gelebilecek, ırkçılık anlamına gelebilecek birtakım uygulamalara imza atmaları ve yine maalesef eski Türkiye’deki manzaraları hatırlatan birtakım yaşam tarzlarına dönük, olumsuz uygulamalar diyebileceğimiz birtakım uygulamaların ortaya çıkmasıdır.

(Dikkat: CHP bu konuda bir konuşma yapıldığını yalanladı.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devrimde eğitim, eğitimde devrim! 19 Temmuz 2024 | 11 Okunma El etek öpmek 18 Temmuz 2024 | 258 Okunma 15 Temmuz, 20 Temmuz ve 16 Nisan 16 Temmuz 2024 | 1.362 Okunma Bütün canlılar için adalet! 14 Temmuz 2024 | 34 Okunma Boğaziçi faciası: ‘Şahsım devleti’ bilime karşı! 12 Temmuz 2024 | 2.817 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar