AKP niçin kaybedecek: 4 yanılgı

Gerçekleri herkes gö­rüyor: Yolsuzluk ve zulüm hiçbir dönemde bu denli artmamış ve sürekli hal al­mamıştı. Evet, her toplumda her za­man yolsuzluk olabilir, olur... Türkiye’de de zaman za­man olmuştur....

Evet, her toplumda her za­man zulüm olabilir, olur...
Türkiye’de de zaman za­man olmuştur.
Ama hiçbir toplumda hiç­bir iktidar sadece yolsuzluk ve zulüm üzerine uzun süre egemenlik sürdüremez...
Türkiye’de de sürdüreme­yecektir.

***

İktidarın birinci yanılgısı, yargıyı emri altına alınca, yar­gı kararıyla yaptığı yolsuzluk ve zulümleri toplumun haklı ve adil olarak kabul edeceğini sanması oldu.
Oysa herkesin kendi aklı ve vicdanı vardır ve yargı karar­larıyla da yapılsa, insanların bir bölümü, yolsuzluk ve zu­lümleri kabul etmez, etmedi.
İktidarın ikinci yanılgısı, medyayı tümüyle kontrol altına alınca, yolsuzluk ve zulüm haberleri verilmeyece­ği için, toplumun bunlardan haberinin olmayacağı ve do­layısıyla, yolsuzluk ve zulüm uygulamalarının kendisine oy kaybettirmeyeceği idi:
Oysa, kitle iletişimini ne denli yok ederseniz edin, her zaman geçerli olan “Fısıltı Gazetesi” ve günümüzde ön­lenemez hale gelen “Sosyal Medya” aracılığı ile, er geç her toplum yaşadığı gerçekli­ğin farkına varır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Simgeler üzerinden Ayasofya hamlesi 14 Temmuz 2020 | 104 Okunma Ağırlaşan yargı sorunları 12 Temmuz 2020 | 73 Okunma Her ezilen kesim, devrimci veya özgürlükçü değildir! 10 Temmuz 2020 | 2.024 Okunma Gelecek inşasında geçmiş 09 Temmuz 2020 | 100 Okunma Abdülhamit döneminde, siyasal egemenlik kaybı görüntüsü 07 Temmuz 2020 | 156 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar