ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Parti

AK Parti Arnavutköy Olağan Kongresi’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi .

Emre Kongar
Emre Kongar Cumhuriyet Gazetesi
20 Mart 2018 | 406

AK Parti Arnavutköy Olağan Kongresi’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” dedi.

***

Sevgili okurlarım, ben insana, insanlığa inanıyorum:
Bireysel olarak nasıl sapmalar gösterirse göstersin, zaman zaman ne kadar zalim olursa olsun, insanlığın uzun vadede ve genel olarak mutlaka doğruyu, iyiyi, güzeli, birlikte barış ve refah içinde yaşamanın yolunu bulacağına inanıyorum.
Acaba gerçekten çok mu idealistim...
Çok mu aptalım...
İnsanların temelde iyi ve güzel mahluklar olduğuna inanmakla hata mı ediyorum?
Yoksa insan temelde, sadece çıkarcı, kendi menfaatları için her türlü ilkeyi, değeri, ahlâkı, vicdanı yok sayacak kadar kötücül bir mahluk mu?

***

Ben politikacıların da temelde iyi insanlar olduklarına, topluma hizmet etmek istediklerine inanıyorum:
Aileleri açısından iyi bir evlat, iyi bir eş, iyi bir annebaba olan politikacıların, topluma hizmet etmek için siyasete giren, ülkesine, toplumuna katkıda bulunmak isteyen kişiler olduklarını düşünüyorum.
Yanılıyor muyum acaba?
Yoksa politikacı, kendi çıkarları için toplumu ayrıştıran, insanlara kin ve nefret aşılayan, onları birbirlerine düşman eden, bu düşmanlık üzerinden kendi iktidarını pekiştiren ve sadece yolsuzluk yapan bir insan mı?

***

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER