Yönetemeyen Başkan!

Sabah kalkıyor, 'Türkiye yönetilemiyor' diyorlar. Akşam yatana kadar benzer sözleri dillendiriyorlar... Doğru, Türkiye istedikleri gibi yönetilmiyor! Ama o Türkiye, dünyadaki pek çok gelişmeyi de yönetip yönlendiriyor....

Sabah kalkıyor, 'Türkiye yönetilemiyor' diyorlar. Akşam yatana kadar benzer sözleri dillendiriyorlar...

Doğru, Türkiye istedikleri gibi yönetilmiyor! Ama o Türkiye, dünyadaki pek çok gelişmeyi de yönetip yönlendiriyor. Sıkıntı da bu zaten!

Üç gündür Azerbaycan'daydım. Oranın bağımsızlıktan bu yana gösterdiği gelişmeleri yakından takip ettim. Neler yaşandığını iyi bilirim. Çok hassas dengeleri vardır.

Adı üstünde 'kardeş' ülke. Bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün iktidarlar da bunu dillendirdiler. Ama atılan 'kardeşlik' nutukların tamamı kağıt üzerinde kaldı. Hiçbiri bu kardeşlerimizin yarasına merhem olamadı. Ta ki son döneme kadar.

'Yönetilemiyor' denilen Türkiye, 30 yıllık Karabağ yarasının çözümünde son derece etkili oldu. Bütün Azerbaycan ve dünya da bunun farkında. Bir tek bizimkiler farkında değil. Onlar 'Türkiye yönetilemiyor' diye bağırmakla meşguller!

Bakü'de, T.C İletişim Başkanlığı ve Kültür Bakanlığı'nın desteklediği, Anado

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Buralar kimin? 06 Temmuz 2022 | 52 Okunma Fetihten dönmedik biz 05 Temmuz 2022 | 236 Okunma Daha çok terleyecekler 30 Haziran 2022 | 428 Okunma Alışacaklar artık 29 Haziran 2022 | 433 Okunma İllüzyon siyaseti 28 Haziran 2022 | 344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar