Vicdanın da yok mu?

Bu defa eften püften konular değil mülkiye müfettişlerini meşgul eden. Bu sefer iş ciddi. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Ekrem İmamoğlu'ndan 'Dezenfektan alımı sırasında devleti zarara...

Bu defa eften püften konular değil mülkiye müfettişlerini meşgul eden. Bu sefer iş ciddi. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Ekrem İmamoğlu'ndan 'Dezenfektan alımı sırasında devleti zarara uğrattığı' iddiası ile ilgili olarak savunma istediler.

Hatırlayanlar vardır konuyu. Pandemi sürecinin başlangıcında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yüklü bir dezenfektan alımı yaptı. Astronomik bir fiyatın ortaya çıkması üzerine de, 'Nedir bu? Alınan dezenfektanın içinde altın parçacıkları mı var?' yorumları yapıldı.

Ben de sosyal medyadan, gazeteden ve televizyonlardan bir çağrıda bulundum. Ankara'da Keçiören Belediyesi'nin üniversite ile işbirliği yaparak, üstün kaliteli dezenfektan ürettiğini yazdım. 'Belediye Başkanı Turgut Altınok ile konuştum, ürettikleri dezenfektanı, sizin aldığınız fiyatın dörtte birinden İstanbul'a göndermeye hazır' dedim.

Altınok da doğruladı, 'tamam' dedi. Ama İmamoğlu'ndan çıt çıkmadı.

Ardından tartışmalı maske alımı geldi. Yine ast

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ın ajanı 22 Temmuz 2021 | 849 Okunma Çadır tiyatrosu 21 Temmuz 2021 | 1.353 Okunma Bayramlar bayram olsun 20 Temmuz 2021 | 28 Okunma Utanıyorlar, belli 15 Temmuz 2021 | 262 Okunma Ah Kemal Bey, ah… 14 Temmuz 2021 | 886 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar