Ürkütücü ve ibret verici

Yaşadım o günleri. Kapalı kapılar ardında gelişen dramların bizzat şahidiyim. Sarsıcı, iç acıtıcı, göz yaşartıcı pek çok olayı iliklerime kadar hissettim. Tek kelime ile ...

Yaşadım o günleri. Kapalı kapılar ardında gelişen dramların bizzat şahidiyim. Sarsıcı, iç acıtıcı, göz yaşartıcı pek çok olayı iliklerime kadar hissettim.

Tek kelime ile ürkütücüydü. Ancak, bugün yaşadıklarımız da onlardan daha az ürkütücü değil.

Dün, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin 42. yıldönümüydü. O gece tankların arasında kalmıştım. Bahçelerden geçerek, duvarlardan atlayarak, ara sokaklardan gizlenerek eve ulaşabilmiştim.

Sonrası ise sürekli gelen acı haberlerdi. En yakınlarım yakalanıp içeri atılmıştı. Hiçbirinden haber alınamıyordu. Ailelerden gelen bilgiler ise, insanın tüylerini diken diken ediyordu.

Bugün inanılması zor, ama kendilerinin derdest edilmesi yetmiyor, bazılarının eşleri, anneleri, kız çocukları evlerden toplanıyordu. Çırılçıplak soyularak gözlerinin önünde işkenceye tabi tutuluyordu.

İsim isim verebilirim. Ama çok incitici olur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ben de bıktım 22 Eylül 2022 | 540 Okunma Bay Kemal 21 Eylül 2022 | 592 Okunma Korkumuz yok 20 Eylül 2022 | 260 Okunma Kemal'in askerleri 15 Eylül 2022 | 750 Okunma Oy, oy, oy... 14 Eylül 2022 | 444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar