Ümitsiz vaka Kemal Bey!

Bazıları farkında değil, ama sistem değişti artık. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. Parlamento’da oturmakla olmaz, bir iddian varsa gözünü Beştepe’ye dikeceksin....

Bazıları farkında değil, ama sistem değişti artık. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçti. Parlamento’da oturmakla olmaz, bir iddian varsa gözünü Beştepe’ye dikeceksin. “Seçileceğim, icranın başı olacağım, ülkeyi yöneteceğim” diyeceksin. 

Ama Kılıçdaroğlu öyle demiyor… 

O makama yönelik niyeti de yok, umudu da. O yüzden başka bir aday arıyor. “Bir denesem acaba olur mu?” diye de hiç düşünmüyor! Böyle bir riske girmiyor. Çünkü, milletvekilliğini kaybetmek istemiyor. Milletvekilliğini kaybederse, CHP Genel Başkanlığı Koltuğu’nun da altından kaymasından korkuyor. 

İşte o yüzden “ümitsiz vaka” değerlendirmesini yaptım. Böyle bir liderlik olmaz. Baksanıza, Kemal Kılıçdaroğlu kendine bile güvenmiyor. O yüzden büyük hedefler peşinde koşamıyor. Elindekileri muhafaza etmeyi kazanç sayıyor. 

***

Kemal Bey, Cuhurbaşkanı Erdoğan’a kızıyor, köpürüyor; zama

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teröriste madalya 20 Ocak 2022 | 282 Okunma CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 849 Okunma Daha ne desin? 18 Ocak 2022 | 457 Okunma İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 340 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 600 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar