Seçimle gelen kayyumla gider!

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: Terör insanlık suçudur. Öyle ya da böyle teröre destek veren ya da terör karşısında sessiz kalan bu suça ortaktır. Anlaştık mı bu...

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: Terör insanlık suçudur. Öyle ya da böyle teröre destek veren ya da terör karşısında sessiz kalan bu suça ortaktır. 

Anlaştık mı bu konuda? 

Anlaştıksa eğer, bu homurdanmalar neyin nesi? Uzatıp sündürmeye, konuyu çarpıtmaya gerek yok. Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanları teröre destek verdiler ve görevlerinden alındılar. Seçimle gelmeleri bu çarpıcı gerçeği değiştirir mi? Terörün, masum insanların en temel hakkı olan “yaşama hakkına” kastettiği olgusunun üzerini örter mi? 

Bırakın kanuni düzenlemeleri. Vazgeçtik Anayasa’nın emredici hükümlerinden. Terörün önünü kesmek, mazlumun hakkını korumak en temel insanlık görevidir. 

Seçimle gelen, seçimle gitmeli; eyvallah. 

Ancak… 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ı dinlemememin sonucu bu! 27 Ekim 2020 | 2.019 Okunma Millet söndürdü ışığı 15 Ekim 2020 | 190 Okunma Ne dedi, ne dedi?.. 14 Ekim 2020 | 1.323 Okunma Cani geziyor… 13 Ekim 2020 | 676 Okunma Kemal Bey'e kısa bir ders 08 Ekim 2020 | 817 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum