Paşinyan'ın dağıldığı an

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, televizyondaydı. Rusya-1 Kanalı’ndaki 60 Dakika Programı’nda karşı karşıya geldiler. Aliyev, haklı olmasının yanında...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, televizyondaydı. Rusya-1 Kanalı’ndaki 60 Dakika Programı’nda karşı karşıya geldiler. Aliyev, haklı olmasının yanında Rusça’ya hâkimiyetini de çok iyi kullandı. Ermeni Başbakanı’nı silkeledi, dağıttı.

Sonuç:

Bugüne kadar Ermeni tezlerini savunması ile tanınan Rus Medyası bile “Bu kadar da olmaz” noktasına geldi. Yapılan yorumlarda “Aliyev, Paşinyan’ı bağladı” ifadeleri kullanıldı. Her platformda “Ermeni Başbakan rezil oldu” değerlendirmeleri öne çıktı.

Gelişmeleri, bu fotoğrafı bir köşeye koyarak değerlendirmek lazım…

Biliyorsunuz, BM Güvenlik Konseyi, Karabağ ve çevresindeki çatışmaları görüşmek için toplandı. Yine alışılmış lafları tekrarladı:

“Acilen ateşkes ilan edilip, barış görüşmelerine başlanmalı.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet söndürdü ışığı 15 Ekim 2020 | 189 Okunma Ne dedi, ne dedi?.. 14 Ekim 2020 | 1.320 Okunma Cani geziyor… 13 Ekim 2020 | 675 Okunma Kemal Bey'e kısa bir ders 08 Ekim 2020 | 815 Okunma Toplama partide kavga 07 Ekim 2020 | 918 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar