Osman Öcalan ölünce…

Abdullah Öcalan'ın kardeşi, eski PKK'lı terörist Osman Öcalan öldü. Üzülenler oldu mu, bilemem. Ama en çok kim sevindi derseniz, cevabı basit: Tabi ki PKK. Çünkü eski PKK'lı Osman Öcalan ile bu terör...

Abdullah Öcalan'ın kardeşi, eski PKK'lı terörist Osman Öcalan öldü. Üzülenler oldu mu, bilemem. Ama en çok kim sevindi derseniz, cevabı basit: Tabi ki PKK.

Çünkü eski PKK'lı Osman Öcalan ile bu terör örgütünün yolları zaman içinde ayrıldı. Kanlı-bıçaklı hale geldiler. Osman Öcalan, sıkışınca beraberindeki birkaç yüz militanla birlikte Kuzey Irak'a geçti, Barzani'ye sığındı. PKK'nın kanlısı haline geldi. Hatta hakkında Kandil tarafından ölüm fermanı bile çıkarıldı.

Bu süreç içinde Türk İstihbarat güçleri ile de irtibatı oldu Osman Öcalan'ın. Kandil'e ve PKK Terör Örgütü'ne karşı kullanıldı. Bir başka ifade ile içine düştüğü durum dolayısıyla mecburen Türkiye'ye hizmet etmek zorunda kaldı. Önemli bazı bilgiler alındı kendisinden.

Biliyorsunuz, ağabeyi Abdullah Öcalan da yakalanıp Türkiye'ye getirilirken, uçakta gözleri açıldığında ilk sözleri şunlar olmuştu:

-Türkiye'ye hizmet etmek isterim.

O yüzden, Türkiye O'nu da kullandı zaman zama

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nerede ziller 25 Kasım 2021 | 577 Okunma Ne olacak halimiz 24 Kasım 2021 | 633 Okunma Başlamadan bitti 23 Kasım 2021 | 1.016 Okunma Cek-cak 18 Kasım 2021 | 591 Okunma Osman Öcalan ölünce… 17 Kasım 2021 | 446 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar