Masa dağılmaz

Zaman zaman Altılı Masa'ya ilişkin değerlendirmeler yapılıyor. Farklı anlayışlardan bahsediliyor, uyumsuzluk iddiaları ortaya atılıyor. Nihayetinde de 'Bu masa dağılır' deniliyor. Bence öyle değil. Bazı...

Zaman zaman Altılı Masa'ya ilişkin değerlendirmeler yapılıyor. Farklı anlayışlardan bahsediliyor, uyumsuzluk iddiaları ortaya atılıyor. Nihayetinde de 'Bu masa dağılır' deniliyor.

Bence öyle değil. Bazı tespitler doğru olsa da, sonuçta ortaya konulan hüküm yanlış. Bu masa kolay kolay dağılmaz. Çünkü bütün tespit ve zaman zaman ortaya çıkan anlayış farlılıklarının da üzerinde masa sakinlerini birleştiren sağlam bir yapıştırıcı var. Bu Parlamenter Sisteme dönüş hayalleri filan değil. Birlikteliği sürdüren tılsıma 'Erdoğan hazımsızlığı', 'Erdoğan'ı çekememek' ya da daha net bir ifade ile 'Erdoğan düşmanlığı' denilebilir. Bu o kadar sağlam bir birleştirici ki, sık sık duyulan çatırtılara rağmen, o masayı ayakta tutuyor.

Meral Akşener durumu açıkladı zaten. En büyük hayalinin 'Erdoğan'ın aşkı olan İstanbul'u elinden almak olduğunu' söyledi. Birinci aşama tamamlandı. Şimdi ikinci aşamaya geçildi. O da Erdoğan'ı Beştepe'den indirmek.

Altılı Masa'nın paydaşl

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayaller dünyası 30 Kasım 2022 | 235 Okunma Yalan mı? 29 Kasım 2022 | 557 Okunma Safın ne Bay Kemal 24 Kasım 2022 | 551 Okunma Mango suyu 23 Kasım 2022 | 310 Okunma Evcilik oynuyorlar 22 Kasım 2022 | 661 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar