Mağdura CHP'den hakim

Kolay iş: Son dönemde Türk siyasetinde oldukça sakat ve ucuz bir oy toplama eğilimi belirdi. Biz, bunun adına 'mağdura yatmak' diyoruz. Şartlar ne olursa olsun, nalıncı keseri misali kendine yontacaksın, 'mağdurum ben mağdurum'...

Kolay iş: Son dönemde Türk siyasetinde oldukça sakat ve ucuz bir oy toplama eğilimi belirdi. Biz, bunun adına 'mağdura yatmak' diyoruz. Şartlar ne olursa olsun, nalıncı keseri misali kendine yontacaksın, 'mağdurum ben mağdurum' diyeceksin. Sırt üstü yatacak ve oyları toplayacaksın.

Bir dönem hayli işe yaradı bu...

Ama artık sonuç verir mi bilemem. Çünkü her zaman ve her şart altında mağdur olamaz ki bir insan! Yazı da gelse, tura da gelse, sürekli olarak kazanamaz ki!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, konuyu 'mağdur olmakla, mağdura yatmak' arasındaki fark olarak değerlendiriyor. 'Türk halkı mağdurun yanında olur, mağdura yatanın değil' değerlendirmesini yapıyor.

Anladınız siz konuyu.

Dün, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikteydik. 2022'de adalet alanında atılan adımları ve 2023 hedeflerini anlattı. Sorularımızla birlikte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çevresinde yürütülen tartışmalar da gündeme geldi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha ne desinler? 26 Ocak 2023 | 331 Okunma Asker topluyorlar 25 Ocak 2023 | 588 Okunma Aday kim? 19 Ocak 2023 | 714 Okunma Bir sosyal medya hikayesi… 18 Ocak 2023 | 343 Okunma Bu da insani koridor 17 Ocak 2023 | 245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar