Kılıçdaroğlu anten taksın!

Önce “Biz insanları kimlikleri ve inançları dolayısıyla ayırmayız” dedi. Hemen ardından en büyük ayrımcılığı yaptı. Farkında olmadan Roman vatandaşları aşağıladı....

Önce “Biz insanları kimlikleri ve inançları dolayısıyla ayırmayız” dedi. Hemen ardından en büyük ayrımcılığı yaptı. Farkında olmadan Roman vatandaşları aşağıladı. Onları, dışarıdan gelen ve Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecileri aynı kefeye koydu. 
Romanları istismar edip, isyana teşvik etti: 
-Çıkın ortaya, Suriyelilere baktığın kadar bana bakmıyorsun, onlara verdiğin para kadar bana vermiyorsun, deyin… 
Kim mi?.. Tabii ki, CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. 
Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Kemal Bey yine kızacak ama böyle siyaset olmaz. Suriyeliler, Esad zulmünden kaçıp, Türkiye’ye sığınmış mültecilerle bir tutulamaz. Bizden farksız onlar. Bu ülkenin vatandaşları! “Suriyelilere verdiğin para kadar Romanlara vermiyorsun” da ne demek? Dilenci mi Romanlar? 
Ayrıca niye toplumun başka kesimleri değil de Romanlar? Kusura bakmasın, ama Kemal Bey’in yaptığı ayrımcılığın dik âlâsı. Aynı zamanda da örtülü bir aşağılama! 
Belli ki, Kemal

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 334 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 598 Okunma Destek mi işgal mi? 11 Ocak 2022 | 170 Okunma Tencere-kapak 06 Ocak 2022 | 414 Okunma Suçu Türk olmaktı 05 Ocak 2022 | 521 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar