Kemal Bey’in beyninin yarısı 

Tansu Çiller soktu bu deyimi siyaset sözlüğüne: Başbakanlığı döneminde Hazine eski Müsteşarı Osman Ünsal için “beynimin yarısı” ifadesini kullandı. Kendisine Türk Ekonomisinin...

Tansu Çiller soktu bu deyimi siyaset sözlüğüne: Başbakanlığı döneminde Hazine eski Müsteşarı Osman Ünsal için “beynimin yarısı” ifadesini kullandı. Kendisine Türk Ekonomisinin direksiyonunu teslim etti. Şimdi de CHP içinde sıkça dillendiriliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da “beyninin yarısı” olan bir isimden söz ediliyor. 

Çünkü… 

CHP’nin Genel Başkanlık katında özel bir odada çalışmalarını sürdürüyor. Kemal Bey’in en yakın mesai arkadaşı unvanını elinde tutuyor. Dilediği zaman odasına girip, dilediğinde çıkıyor. Pek çok konuda mutfak hazırlıklarını yapıyor. Pişirip, Kılıçdaroğlu’nun önüne koyuyor. 

Parti Meclisi Üyeliği dışında hiçbir sıfatı yok. Ancak, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yapılan görüşmeye O da katıldı. Bundan sonra ittifak görüşmelerini de İyi Parti’den Koray Aydın’la birlikte O götürecek. 

Peki, kim bu CHP’deki “en yetkili” isim? 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, parti içinde yükselen tepkiler üzerine görevden almak zor

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İttifakta mıntıka temizliği 15 Şubat 2019 | 4.803 Okunma  Beka mı değil mi, siz karar verin 14 Şubat 2019 | 6.932 Okunma CHP’nin sol ve Ecevit’le savaşı 13 Şubat 2019 | 4.547 Okunma Berat Bey olmasaydı... 08 Şubat 2019 | 8.345 Okunma 'Hırsız vaaaarrr…' 07 Şubat 2019 | 7.580 Okunma
TÜM YAZILARI