Kemal Bey'e kısa bir ders

Kirletmek isterken bu defa aşikâr etti. Kılıçdaroğlu, Kobani tutuklamaları için yine “6 yıl niye beklediniz?” dedi. Cevabını da kendisi verdi: -Millet ittifakını nasıl dağıtırız diye....

Kirletmek isterken bu defa aşikâr etti. Kılıçdaroğlu, Kobani tutuklamaları için yine “6 yıl niye beklediniz?” dedi. Cevabını da kendisi verdi:

-Millet ittifakını nasıl dağıtırız diye.

Şimdi iki noktada hatırlatma yapmak lazım Kemal Bey’e. Birincisi, hukuk böyle işler…

Roma Hukukundan beri dünyada durum budur. “Clasula rebus sic stantibus” sözleriyle ifade edilir. Elde edilen yeni deliller, yeni adımları gerektirir!

Delil ortaya çıktığında, İkinci Dünya Savaşı suçlularının bile yakasına yapışıldığı bir dünyada böyle sözler edilir mi hiç?

İkincisi, “Merd-i Kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler” demişler. Kılıçdaroğlu’nun sözleri de aynen öyle. Demek ki, HDP ile CHP yol arkadaşı. Etle tırnak gibi, ayrılmıyorlar. Söylediklerine bakılırsa, ayırmak isteyenler oldukça, onlar daha fazla kenetleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet söndürdü ışığı 15 Ekim 2020 | 189 Okunma Ne dedi, ne dedi?.. 14 Ekim 2020 | 1.321 Okunma Cani geziyor… 13 Ekim 2020 | 676 Okunma Kemal Bey'e kısa bir ders 08 Ekim 2020 | 816 Okunma Toplama partide kavga 07 Ekim 2020 | 918 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar