İyiyiz biz, iyi

Yıllar önceydi. Dönemin ÖSYM Başkanı bir açıklama yaptı ve 'Kamu Denetçiliği Kurumu'nun aldığı kararlara uymayacağını' söyledi. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç da 'Bizim ...

Yıllar önceydi. Dönemin ÖSYM Başkanı bir açıklama yaptı ve 'Kamu Denetçiliği Kurumu'nun aldığı kararlara uymayacağını' söyledi. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç da 'Bizim kararlarımıza uymayan hiçbir kamu görevlisi koltuğunda oturamaz' cevabını verdi.

Öyle ya...

ÖSYM, bir krallık ya da derebeylik değil. Başına buyruk hareket edemez ve belli kurallara uymak zorunda. Vatandaşın ve öğrencilerin dertlerini göz ardı eden, onların sıkıntılarına ve uyarılara kulak asmayan bir ÖSYM Başkanı elbette görevde kalamaz.

Nitekim öyle oldu. O başkan bir başka sebepten dolayı istifa etmek zorunda kaldı. Yerine gelen yeni ÖSYM Başkanı ise, yaptığı ilk basın toplantısında 'Kamu Denetçiliği Kurumu'nun kararlarına uyacağını' açıkladı. O isim Mahmut Özer'di. Ortaya çıkan sıkıntıların diyalog yoluyla çözülmesi için çaba gösterdi. Hakkını, hukukunu arayan öğrenciler rahatladı.

Mahmut Özer, daha sonra Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. Bugün de Milli Eğ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu da mı tesadüf 29 Eylül 2022 | 703 Okunma Madalyalılar! 28 Eylül 2022 | 300 Okunma Ateşe atlayanlar 27 Eylül 2022 | 525 Okunma Ben de bıktım 22 Eylül 2022 | 543 Okunma Bay Kemal 21 Eylül 2022 | 594 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar