İşte seçimin sonucu

Türkiye’nin yakın dönem siyasetini iyi bilirim. Fırtınalı yıllara da, kısa ya da uzun geçen istikrarlı dönemlere de şahitlik ettim. Çok da seçim takip ettim. Ancak, adeta tereyağından kıl...

Türkiye’nin yakın dönem siyasetini iyi bilirim. Fırtınalı yıllara da, kısa ya da uzun geçen istikrarlı dönemlere de şahitlik ettim. Çok da seçim takip ettim. Ancak, adeta tereyağından kıl çekercesine böylesine rahat alınan bir seçim kararı görmedim. 

Göz açık kapayıncaya kadar bitti bu iş. Sandık 24 Haziran tarihinde milletin önüne konulacak. O yüzden artık sandıktan çıkacak sonuçlar üzerine kafa yormak lazım. Bence o da şimdiden belli. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan açısından, alınan seçim kararı kadar rahat geçecek. 

Erdoğan banko… 

Üstelik, Erdoğan’ın karşısına kim çıkarsa çıksın, kim kiminle ittifak yaparsa yapsın, hangi formül devreye sokulursa sokulsun, banko. 

Bunu şimdiden söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Birazcık siyaset bilen, Türkiye ve Dünya’daki gelişmeleri okuyabilen herkes aynı sonuca varabilir. 

***                      

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan dolan, salla gitsin… 27 Ocak 2022 | 499 Okunma İtirazım var 26 Ocak 2022 | 409 Okunma 1993 25 Ocak 2022 | 250 Okunma Teröriste madalya 20 Ocak 2022 | 293 Okunma CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 856 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar