Eyvah, Türkiye bölündü

Alışığız aslında bu tür garip ve iddialı ifadelerine. Ama bu defa biraz fazla abarttı. Çıtayı alabildiğine yükseltti… Kemal Kılıçdaroğlu, “Şimdi baroları ...

Alışığız aslında bu tür garip ve iddialı ifadelerine. Ama bu defa biraz fazla abarttı. Çıtayı alabildiğine yükseltti…

Kemal Kılıçdaroğlu, “Şimdi baroları parçalıyorlar. Baroları parçalamak, çoklu baro adıyla yapılan hareket bir bölücülük projesidir” dedi.

Eğer öyle ise eyvah ki ne eyvah! Biz çoktan bölünmüşüz. Hatta paramparçayız, lime lime dökülüyoruz. Ölmüşüz ama ağlayanımız yok.

Biz bu ülkenin işçilerini böldük ilk önce. Türk-İş, Hak-İş, DİSK diye parçalara ayırdık. Sonra sıra memurlara geldi. Onları da Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK gibi kuruluşlar arasında paylaştırdık.

Diğer meslek kuruluşları da farksız. Pek çok ayrı yapı var onların içinde. Demek ki, Kılıçdaroğlu’nun ifadesi ile “bölücülük projesi” bu ülkede yıllar önce hayata geçirilmiş. Neden uyarmadı ve haber vermedi o zaman? Niçin bu kadar geç kaldı da barolarla ilgili düzenlemeyi bekledi?

Şaka bir yana, bunlar son derece ciddiyetsiz sözler!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kime güveniyormuş Kemal Bey 20 Ekim 2021 | 355 Okunma Kaos çağrısı 19 Ekim 2021 | 332 Okunma Yine mi maskeli adamlar 14 Ekim 2021 | 349 Okunma Millet ittifakında itişme 13 Ekim 2021 | 423 Okunma Açıkla Kemal Bey, Açıkla 12 Ekim 2021 | 807 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar