CHP, İzmir ve İş Bankası

Yerel seçimler yaklaşıyor ve muhtemel aday isimleri de yavaş yavaş belli oluyor. Henüz açıklanmasalar bile öne çıkan bazı isimler var.  İzmir için “CHP’nin kalesi” denir. “Kimi aday...

Yerel seçimler yaklaşıyor ve muhtemel aday isimleri de yavaş yavaş belli oluyor. Henüz açıklanmasalar bile öne çıkan bazı isimler var. 

İzmir için “CHP’nin kalesi” denir. “Kimi aday gösterse kazanır” yorumları yapılır. Aziz Kocaoğlu’nun aday olmayacağını açıklamasının ardından, parti içinde pek çok ismin iştahını kabartan bir yer İzmir. 

Ancak, hevesleri kursaklarında kalacak gibi. Çünkü, Kemal Kılıçdaroğlu şimdiden bir isim belirlemişe benziyor. Kılıçdaroğlu’nun İzmir adaylığı için Rahmi Aşkın Türeli’yi düşündüğü belirtiliyor. Türeli, eski İzmir Milletvekili. Şu anda da İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunuyor. 

Genel Başkandan torpilli yani! Kılıçdaroğlu, önce İş Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi yaptı. Şimdi de TBMM’ye gelecek kanun değişikliğiyle İş Bankası elden gideceği için İzmir’e Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kaydırmayı planladığı yönünde bilgiler var. Fakat önünde Parti Meclisi engeli bulunuyor. 

Eski İzmir Milletvek

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP bu mu Kemal Bey? 25 Nisan 2019 | 2.094 Okunma Kumaş farkı 24 Nisan 2019 | 1.452 Okunma İstanbul, Ankara, Yıldırım, Özhaseki 19 Nisan 2019 | 3.691 Okunma Seçim değil, rezalet 18 Nisan 2019 | 2.502 Okunma Geleneksel seçim oyunları 17 Nisan 2019 | 1.714 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar