Bu da insani koridor

Çok ilginç. Bundan üç ay önce Rusya ve Ukrayna'nın ombudsmanları Türkiye'nin kapısını çaldılar. 'Biz anlaştık, sizden yardım bekliyoruz' dediler. Kendi ülkelerine gidip yaptıkları ...

Çok ilginç. Bundan üç ay önce Rusya ve Ukrayna'nın ombudsmanları Türkiye'nin kapısını çaldılar. 'Biz anlaştık, sizden yardım bekliyoruz' dediler. Kendi ülkelerine gidip yaptıkları anlaşmayı onaylatmak yerine bize geldiler.

Niye?

Çünkü Türkiye'nin tavrını ve etkinliğini biliyorlardı. Akıntıya kürek çekmek yerine, sonuç almak için Erdoğan'ın devreye girmesini istediler. Hem de son derece insani bir konuda. Bizim, savaşan ülkeleri nezdinde arabuluculuk yapmamızı, gerçekleşmesini istedikleri takas konusunda yardımcı olmamızı istediler.

Rusya Ombudsmanı Tatyana Hanım ve Ukrayma Ombudsmanı Dimitri Bey'e prensipte 'tamam' denildi. Çalışmalar başlatıldı. Geçtiğimiz hafta Türkiye'de 70'in üzerinde ülkenin katıldığı Ombudsmanlar Toplantısı'nda konu tekrar gündeme geldi. Ukrayna 800, Rusya ise 200 kişilik yaralı ve esir listesi verdi. Bunların takası için Türkiye ve Başkan Erdoğan'dan devreye girmesi istendi.

Biz ise önlerine daha geniş bir proje koyduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha ne desinler? 26 Ocak 2023 | 667 Okunma Asker topluyorlar 25 Ocak 2023 | 793 Okunma Aday kim? 19 Ocak 2023 | 715 Okunma Bir sosyal medya hikayesi… 18 Ocak 2023 | 343 Okunma Bu da insani koridor 17 Ocak 2023 | 245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar