Afrin’in meyveleri

ABD’de Dışişleri Bakanlığı görevinde de bulunan Yahudi kökenli bir Amerikalı olan Henry Kissinger’a atfedilen önemli bir söz vardır. Kissinger’ın, “Eğer müzakere masasına...

ABD’de Dışişleri Bakanlığı görevinde de bulunan Yahudi kökenli bir Amerikalı olan Henry Kissinger’a atfedilen önemli bir söz vardır. Kissinger’ın, “Eğer müzakere masasına gücünüzün gölgesi düşmemişse, sizi kimse önemsemez” dediği belirtilir. 

Yanlış da değil… 

Bugün dünyada “hak ve hukuk” gibi kavramlar ne kadar çokça kullanılıp, yüceltilirse yüceltilsin, eğer gücünüz yoksa hakkınız da yok demektir!  Söylemler başka, dünya gerçekleri başkadır: Hak haklının değil, hak güçlünündür! 

Son dönemde, kendi ülkemizin ilişkilerinde de görüyoruz bunu. Fırat Kalkanı Operasyonu ve Afrin Harekâtı’nın ardından, Türkiye’ye bakış da çok değişti. 

Çünkü… 

Sadece konuşup, tepkilerini ortaya koyan, dert yanan değil, eskilerin değimiyle “tehdidini ikaya muktedir bir Türkiye” var artık! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan dolan, salla gitsin… 27 Ocak 2022 | 504 Okunma İtirazım var 26 Ocak 2022 | 409 Okunma 1993 25 Ocak 2022 | 250 Okunma Teröriste madalya 20 Ocak 2022 | 293 Okunma CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 856 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar