Aday listeleri için bir teklif

Seçim öncesi en önemli dönemeç de aşılıyor. Şunun şurasında birkaç gün kaldı. Heyecan bitiyor. Siyasi parti genel merkezleri pazartesi günü 17:00’ye kadar milletvekili aday listelerini Yüksek...

Seçim öncesi en önemli dönemeç de aşılıyor. Şunun şurasında birkaç gün kaldı. Heyecan bitiyor. Siyasi parti genel merkezleri pazartesi günü 17:00’ye kadar milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na verecekler. 

Liste önemli. Çünkü, siyasi partilerin vitrini olacak. Belki Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde pek fazla etki yapmayacak, ama pek çok ilde seçimin kaderini belirleyecek sonuçlar doğurabilecek. O yüzden de kılı kırk yaran hesaplar yapılıyor. 

Öncelikle, sevilen ve halkta karşılığı olan isimlerin belirlenmesi gerekiyor. Tabii bu yapılırken aday-parti bağının gözetilmesi olmazsa olmazlardan! Ayrıca, bölgesel dengelerin de dikkate alınması gerekiyor. Yetmez, bir de kampanya boyunca saniyeleri bile değerlendirecek ve kapı kapı gezecek isimlerin seçilmesi şart. 

En önemlisi de… 

Siyasi partiler, bir seçim dönemi boyunca denenmiş ama olmamış, yıpranmış ve yorulmuş isimleri de

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 334 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 598 Okunma Destek mi işgal mi? 11 Ocak 2022 | 170 Okunma Tencere-kapak 06 Ocak 2022 | 414 Okunma Suçu Türk olmaktı 05 Ocak 2022 | 521 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar