Aday kim?

Geriye doğru gün sayıyoruz artık. Türkiye seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalara bakılırsa, önümüzde dört aydan daha az bir süre kaldı....

Geriye doğru gün sayıyoruz artık. Türkiye seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalara bakılırsa, önümüzde dört aydan daha az bir süre kaldı.

Seçim tarihi büyük ihtimalle 14 Mayıs.

Tek bir aday var şu anda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim konuşmalarına başladı bile. Ancak, muhalefetin adayı ortada yok. Altılı Masa henüz bir isim belirleyebilmiş değil. Çekişmeler ve tartışmalar devam ediyor. Kim olacak adayları? En büyük ihtimal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ortak aday olarak göstermeleri.

Ama aday kim olursa olsun, pek bir şey fark etmeyecek. Hepsi aynı yolun yolcusu ve aynı amaca hizmet edecek. Zaten aralarında bir prensip mutabakatı sağlamış durumdalar. Birlikte hareket edecekler.

Eğer seçilirse, gösterecekleri Cumhurbaşkanı Adayı kimine göre 'kukla', kimine göre de 'uzaktan kumandalı' olarak hareket edecek. Kendi ifadeleri ile de ülkeyi 'ortak' yönetecekler.

Sadece bu kadarla kalsa iyi. Bir

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha ne desinler? 26 Ocak 2023 | 620 Okunma Asker topluyorlar 25 Ocak 2023 | 746 Okunma Aday kim? 19 Ocak 2023 | 714 Okunma Bir sosyal medya hikayesi… 18 Ocak 2023 | 343 Okunma Bu da insani koridor 17 Ocak 2023 | 245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar