ABD’nin savaş ve insanlık suçu

Gizli saklı değil, açıktan yapıyor, adeta dünyaya meydan okuyor.  Gırtlağına kadar suça batmış durumda. Yürüttüğü çirkin ve kirli operasyonlarla ilgili pek çok rapor, belge ve...

Gizli saklı değil, açıktan yapıyor, adeta dünyaya meydan okuyor.  Gırtlağına kadar suça batmış durumda. Yürüttüğü çirkin ve kirli operasyonlarla ilgili pek çok rapor, belge ve fotoğrafın yanında, kendi itirafları da var. 

İnsanlığa karşı suç işliyor… 

Uluslararası Savaş Suçluları Mahkemesi’nde sanık sandalyesinde oturmasını gerektiren eylemler sergiliyor. 

Amerika’nın sabıka dosyası alabildiğine kabarık. Üstelik, insanlığa karşı işlediği suçlar halen devam ediyor. Buna rağmen, oldukça pervasız. Hiç sıkılmadan sözde dünyaya nizam ve intizam vermeye çalışıyor. 

***

Suriye’de, yanıbaşımızda yaptıkları ortada: DAEŞ’e karşı PKK ve YPG gibi terör örgütlerini kendisine yol arkadaşı edinmiş durumda. Biz de sürekli olarak “Terör, terörle temizlenmez” diyoruz, teröristlerle işbirliğini bırakmasını istiyoruz. ABD’nin bu arada işlediği “insanlık suçunu” ise pek dillendirmiyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 840 Okunma Daha ne desin? 18 Ocak 2022 | 456 Okunma İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 339 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 599 Okunma Destek mi işgal mi? 11 Ocak 2022 | 171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar