Emin Pazarcı
Emin Pazarcı Akşam

Meclis’te savaş hazırlığı

06 Ocak 2017 | 14.5 K

Yanıldığımı hiç sanmıyorum. Geçmiş tecrübelerle sabit, iyi kötü gelişmeleri görebildiğimi sanıyorum. Ayrıca, ilk bilgiler de gelmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ciddi bir mücadeleye hazırlanıyor.

Dikkat ederseniz, Başbakan Binali Yıldırım da açıkladı. Anayasa Değişikliği Teklifi’nin önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulu’nun gündemine geleceğini söyledi. Ortada bir tereddüt kalmadı.

Savaş başlıyor…

Komisyondaki itiş-kakışı düşünün, küfürleşmeleri ve tehditleri akla getirin, bir an için atılan pet şişeleri dikkate alın… Ondan sonra varın Genel Kurul’da neler olup biteceğini, nasıl bir mücadele yaşanacağını siz düşünün!

Komisyonda sadece üye milletvekilleri vardı. Genel Kurul’a ise, milletvekillerinin tamamı katılacak. Gelen sinyaller de gösteriyor ki, çok daha büyük bir gürültü kopacak. Kemal Kılıçdaroğlu yine “rejim değişiyor” iddialarını tekrarlayacak. Türkiye’nin üniter yapısının zedeleneceği yönünde söylemlerini sıralayacak. O safa, üniter yapının değişmesi için can atan HDP de katılacak. Karşılarında ise AK Parti ile MHP cephesi yer alacak.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER