Yapma Binali Bey, din kardeşiyiz!

Sevgili okurlarım, bu Binali Bey gerçekten de muhteşem bir adam! Böylesi değil Türkiye’de, dünyada bile az bulunur. İstanbul seçimlerine AKP’nin adayı olarak girdi, nasihat aldı. Neyse ki arkasında kapı gibi bir YSK...

Sevgili okurlarım, bu Binali Bey gerçekten de muhteşem bir adam! Böylesi değil Türkiye’de, dünyada bile az bulunur.
İstanbul seçimlerine AKP’nin adayı olarak girdi, nasihat aldı. Neyse ki arkasında kapı gibi bir YSK vardı! Yandaş Seçim Kurulu… Allem ettiler, kallem ettiler, seçimi iptal ettiler.
Öyle ya, koskoca Binali Bey bu… Ülkede Bakanlık, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış bir adam. Sonra kaderin cilvesiyle İstanbul İBB’ye soyunmuş, yenilgiye uğramış.
Oylar çalındı ya!
Koskoca AKP iktidarı bunu hazmeder miydi?
Etmezdi… Mutlaka bir çaresi bulunacaktı… Ve buldular:
Seçim iptal edildi.

★★★

Bizim Binali Bey geçmişte elde ettiği makamlar nedeniyle araziye çıkmaz, masa başında otururdu. O bir yerlere hep (seçilerek değil) atanarak gelmişti.
Şimdi İstanbul’da seçim turlarını zorlanarak sürdürüyor…
Aday olduğuna bin pişman…
Yorgun, isteksiz, heyecansız.
Kendi kendine sorup duruyor, “Ulan kim ittirdi arkamdan beni suya… Adaylık zor işmiş kardeşim, mahvoldum” diye söyleniyor.
Oy devşirecek ya, akşamları iftar sofralarına gidiyor. Onu yere çökerek ya da bağdaş kurdurup yer sofralarına oturtuyorlar. Kameralar karşısında yapılan şov bitince yerinden kalkamıyor, başkaları yardıma gelip kollarından tutuyor ve kalkmasını sağlıyor!

★★★

Bizim Binali Bey ortalıkta dolanırken ahaliye öylesine vaatlerde bulunuyor ki, ister istemez “Helal sana bu yollar” diye haykırıyoruz. En son vaatleri dün yandaş medyada yayınlandı.
Kazandığı takdirde neler yapacak neler! İşte bazıları!
Su faturalarında yüzde 46, doğalgazda yüzde 10 indirim… Açma kapama ücretlerini kaldıracak… Her engelliye belediye kamplarında ücretsiz tatil yaptıracak… Toplu taşıma öğretmenlere ücretsiz olacak…
Her yıl 100 bin İstanbul’luya iş bulacak… İstanbul’un trafik akışı için akıllı kavşaklar, tüneller yapılacak… Evlerin çatısına güneş enerjisi panelleri kurulacak ve daha neler neler…

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok edilen varlıklarımız... 19 Kasım 2019 | 178 Okunma Bir sağlık rezaleti daha 17 Kasım 2019 | 452 Okunma 4 milyon 650 bin... 16 Kasım 2019 | 216 Okunma Recep Bey’in ABD gezisi 15 Kasım 2019 | 1.034 Okunma İktidarın “şans oyunları”! 14 Kasım 2019 | 475 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar