Suudi’nin insan kasapları iş başında

Sevgili okurlarım, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsoloslu’ğunda gerçekleşen rezalet sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın ilgi alanında birinci sırada yer bulan konu oldu. Suudi Arabistan...

Sevgili okurlarım, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsoloslu’ğunda gerçekleşen rezalet sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın ilgi alanında birinci sırada yer bulan konu oldu.
Suudi Arabistan bir hırsızlar ülkesidir.
Bütün yöneticiler hırsızdır.
Müslümanlık falan bunlar için hikâyedir. Mensup oldukları Vahabi mezhebi tam bir sapkınlıktır.
Bu heriflerin ülkesindeki bütün yöneticiler ahlaksızdır.
Rüşvetsiz iş yapmazlar. Rüşvetlerin en düşük tarifesi milyonlarca dolardan açılır. İnanmayan varsa o ülkede iş yapan iş adamlarımıza, ya da çalışan işçilerimize sorsun.

★★★

Uygarlık, insan hakları, kadın erkek eşitliği, eleştiri yapmak gibi kavramlara bu hırsızların lügatinde asla yer yoktur.
Vallahi ağzını açanın kafasını anında koparırlar.
Ya idam edilir, ya içeriye tıkılır ve hiç kimsenin haberi olmaz.
Allah iyi ki bunlara petrol vermiş! Yoksa o çöllerde sürünüp duracaklar, bedevi yaşamlarını sonsuza dek aç ve sefil sürdüreceklerdi.
Aslında petrol zengini bütün Arap ülkelerinde durum aynıdır.
Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri vesaire, tamamı hırsızlar tarafından yönetilir.
Bu kralların, emirlerin ve şeyhlerin hesap vereceği hiçbir makam asla yoktur.
Kendileri çalar, kendileri yer, güçlü ülkelerin emir kulu olarak onların kucağında otururlar.
Sorun bakalım o Katar şeyhine, 500 milyon dolarlık gıcır gıcır uçağını hangi akla hizmet olsun diye Türkiye’ye armağan etmiş!
Karşılığı nedir?

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayatı bir de bu rakamlardan okuyun 14 Şubat 2019 | 1.721 Okunma Patlıcan vaa, tomatis vaa, bonfile vaa! 13 Şubat 2019 | 2.565 Okunma Paracıklar akıyor imar affına! 12 Şubat 2019 | 1.223 Okunma Akrabadan kalan miras 8.7 milyon dolar 10 Şubat 2019 | 1.557 Okunma Akrabadan kalan miras 8.7 milyon dolar 10 Şubat 2019 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI