Devlet Bey niçin sustu?

Sevgili okurlarım, 17-25 Aralık 2013 rüşvet ve yolsuzluk operasyonları, daha sonra FETÖ’cü olduğu ortaya çıkan savcılar ve polisler tarafından yapılmıştı.AKP iktidarı köşeye...

Sevgili okurlarım, 17-25 Aralık 2013 rüşvet ve yolsuzluk operasyonları, daha sonra FETÖ’cü olduğu ortaya çıkan savcılar ve polisler tarafından yapılmıştı.

AKP iktidarı köşeye sıkıştı. Ortaya çıkarılan belgeler dört dörtlüktü. İnkar edilmesi mümkün değildi.

O kadar ki, hükümetin dört bakanı birden istifa ettirildi…

Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış…

Ve düşünün, bu karar o sırada başbakan olan Recep Bey tarafından alınmıştı. Başbakanın başka çaresi yoktu. Onları koruyamaz ve görevde daha fazla tutamazdı. Ortalık inim inim inliyordu.

★★★

MHP o sırada, bugün olduğu gibi AKP iktidarının koalisyon ortağı, kayıtsız şartsız ve  kraldan fazla kralcı destekçisi değildi.

Devlet Bey gerektiğinde eleştirmeyi bilirdi.

Görevden alınmak zorunda kalınan dört Bakan Bey'den biri Egemen Bağış idi.

İran'lı büyük sahtekâr Rıza'dan büyük rüşvetler aldığı devletin kolluk güçleri ve yargısı tarafından ortaya çıkarılıp belgelenmişti.

★★★

Ancak AKP iktidarı bu dört Bakan Bey'i yine koruyup kolluyordu. Kamuoyunda büyük tepki oluşmuştu.

Sonuçta bunlar AKP'nin Meclis'teki kelle çoğunluğu ile aklanmayı başardı!

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arap harfleri artık yargı kararlarında! 17 Eylül 2021 | 232 Okunma Ölümcül bomba patlamak üzere 16 Eylül 2021 | 619 Okunma Ne zengin ülkeymişiz biz... 15 Eylül 2021 | 488 Okunma Umudumuz, kurtarıcı meleğimiz Diyanet Başkanı! 14 Eylül 2021 | 329 Okunma Atatürk’ün rakıları 12 Eylül 2021 | 1.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar