Bunların yeni Türkiye’si!

Sevgili okurlarım, bizi artık çok farklı bir Türkiye’de yaşamaya zorluyorlar. Karşımıza hiç de alışık olmadığımız manzaralar çıkarılıyor.Çok kısaca birkaç...

Sevgili okurlarım, bizi artık çok farklı bir Türkiye’de yaşamaya zorluyorlar. Karşımıza hiç de alışık olmadığımız manzaralar çıkarılıyor.

Çok kısaca birkaç örnek vereyim.

-Diyanet İşleri Başkanı olan ve Atatürk’ün isminden bile nefret eden şahıs cami minberlerine elinde kılıçla çıkıp nutuk atıyor.

-Harp Okulunda başı örtülü kız öğrenciler de okuyor (muş). Onlardan birini birkaç gün önce izledik. Teğmen olmuştu. Diploma törenine kafasındaki türbanla çıktı. Diplomasını Genelkurmay Başkanı verdi. Bundan sonra görev alacağı her askeri birlikte örtüsüyle çalışacak, günah olur diye saçları asla görünmeyecek. Belki bu nedenle önü açılacak ve zamanı geldiğinde generalliğe terfi ettirilecek!

-Önceki gün yeni Yargıtay binasının açılış töreni vardı. Parti başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanı olan dünya liderimiz kürsüye Diyanet İşleri Başkanı’nı davet etti. Başkan Bey Arapça bir konuşma yaptı, kalabalığa Fatiha okuttu. Kimse bu beyefendinin yaptıklarını sormadı, sorgulaması mümkün olmadı.  

-Basın açıklamaları, basın toplantıları artık cami avlularında...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne biçim ‘Türk’ bunlar! 28 Eylül 2021 | 428 Okunma Gazilere iade-i itibar! 26 Eylül 2021 | 98 Okunma Dünden bugüne Mehmet Haberal 25 Eylül 2021 | 401 Okunma Yaktın bizi Biden... 24 Eylül 2021 | 1.651 Okunma Bükemediğin eli öpeceksin arkadaş 23 Eylül 2021 | 1.131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar