“Yeter ki imanımıza halel gelmesin”

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (26.07.2022)''“Yeter ki imanımıza halel gelmesin”'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tahran dönüşünde uçağındaki gazetecilere, sönük geçen Saraçhane mitinginin ardından bir hayli iddialı konuşmuş, “Cumartesi günü Kayseri’deyim. Kayseri’de caddeler, meydanlar gereken cevabı gerekenlere verecektir” demişti.

Ama Erdoğan elinde “54 milyar liralık müjdeyle” gittiği ve üstelik AK Parti’nin kalesi şehirlerin başında gelen Kayseri’de bile miting alanını dolduramadı.

Böylece kamuoyu araştırmalarına güvenmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tabanıyla üçüncü kez yüzleşmiş oldu.

Evet, üçüncü yüzleşme… Zira Erdoğan bir gün önce de Eyüpsultan’daydı ve orada da beklediği ilgiyi göremedi.

Bir ay içerisinde üçte üç oldu. Kayseri mitingi de açık, net ve tartışmasız bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın artık çekirdek kitlesini bile kaybetmeye başladığını, tabanının yüzünü çevirdiğini gösteriyor.

Tabanı Erdoğan’a “artık hikaye anlatma, bizi bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirdin” diyor, Erdoğan da tabanına “yeter ki imanımıza halel gelmesin” diyor....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dün asla ama asla diyordu... 25 Ocak 2023 | 1.965 Okunma 13 bin dolarımız nerede? 24 Ocak 2023 | 753 Okunma Erdoğan Davutoğlu’na ‘yüzleşmeye varım’ der mi? 20 Ocak 2023 | 688 Okunma Tek adamın dehasındansa…. 18 Ocak 2023 | 886 Okunma Muhtar bile olamaz demişlerdi, bugün Türkiye tarihinin en kudretli cumhurbaşkanı ama 11 Ocak 2023 | 3.344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar