Tuhaf bir durum

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (29.09.2022)''Tuhaf bir durum'' başlıklı yazısı.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sırf daha iyi bir arabaya binmek, daha iyi bir telefon alabilmek, daha çok konsere gidebilmek için başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz” dedi.

Çok acayip, çok tuhaf, çok enteresan bir bakış açısı!

Sayın Cumhurbaşkanının acıyarak baktığı yeri, acıma eşiğini merak ettim.

Nereden bakıyor?

Ülke ekonomisine helikopterden baktığını biliyoruz, kendisi açıkladı. Ülkenin ekonomisinin iyi gidip gitmediğinin ölçüsü yollar, arabalar, otomobiller, kamyonlar.

Yollarda arabalar gidip geliyorsa, gidiş geliş yönü tıklım tıklımsa ekonomi iyi, capcanlı, maşallahı var, yollarda arabalar yoksa ekonomi kötü.

Sayın “acıyarak bakıyoruz” diyor, “bakıyorum” demiyor, dolayısıyla sadece kendisinden bahsetmiyor. Birlikte baktığı birileri var. Yani mevzu masaya gelmiş, masanın etrafındakilerle konuşulmuş.

Çünkü gençler bu ülkeden gidiyor. Hayat pahalılığı, işsizlik, güvencesizlik beyin göçünü daha da tetikledi.

Sayın Erdoğan ve yanındakiler (Sayın Erdoğan kendisinden biz olarak bahsediyor da olabilir elbette) “daha iyi koşullarda yaşamak için gidenlerin acınacak durumda” olduğunu görmüşler!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu: ‘Altılı masanın vizyonunu 6 parti hep birlikte açıklayacağız’ 01 Aralık 2022 | 61 Okunma MHP, 100 maddelik anayasa teklifini niye rafa kaldırdı? 30 Kasım 2022 | 594 Okunma ‘Keşke’ deme hakkı… 18 Kasım 2022 | 491 Okunma Bahçeli mesela bir gün çıkıp şöyle de der mi? 09 Kasım 2022 | 1.434 Okunma ‘HDP eşittir PKK eşittir YPG eşittir PYD eşittir…’ 08 Kasım 2022 | 559 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar