Sandıkların tamamı sayılsa sonuç değişir

Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım İstanbul seçimlerinin neden yenilenmesi gerektiğini "mundar" iddiasıyla açıkladı. Star'dan Karar'a geçtikten sonra muhalefeti tutan Elif Çakır'ın bu konuda Binali Yıldırım'a iki sorusu var:

Seçimlerin üzerinden iki hafta geçmiş olmasına ve neredeyse “yeniden sayılmadık sandık” kalmamasına rağmen, İstanbul seçimleri hakkındaki belirsizlik devam ediyor.

Maltepe’deki sayımlar yılan hikayesine döndü, bir türlü sonuçlanmıyor...

Dün, Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım yaptığı basın toplantısında uzun uzun seçimlere “organize bir şekilde” şaibe ve yolsuzluğun karıştığını, kendi lehlerine oyların sandıkta “iç” edildiğini anlattı. Sayın Yıldırım dün, çok iddialı bir şekilde “sandıkların tamamının sayılması halinde” sonucun kendi lehlerine olacağını ancak CHP’nin buna izin vermediğini söyledi.

İki soru:

İstanbul’da “sandıkların tamamı yeniden sayılmış” olsaydı, sonuç CHP’nin aleyhine olur, AK Parti’nin lehine mi olurdu?

Bunu bilmiyoruz; seçim kurullarının ve YSK’nın kabul ettiği sandıklarda yeniden seçim yapıldı, bunu biliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sadullah Ergin nasıl ifade verdi? 20 Eylül 2019 | 4.088 Okunma Yolsuzluk soruşturmasının yayın yasağı a 18 Eylül 2019 | 4.865 Okunma Susamam 16 Eylül 2019 | 389 Okunma Denetleyen de denetlenen de aynı kişi 12 Eylül 2019 | 20 Okunma Ahmet Davutoğlu neden ihraç ediliyor 10 Eylül 2019 | 58 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum