Neden eski AK Parti özleniyor?

Çok iyi bir Ankara gazetecisi olan Abdülkadir Selvi’nin yazdığına göre bir süredir etrafını dikkatle dinleyen  Cumhurbaşkanı Erdoğan bir arayış içindeymiş.

Selvi, kaleme aldığı “İnsanlar eski reisi istiyor” başlıklı yazısında bu durumu şöyle anlatıyor:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazandan beri görüştüğü bazı dostlarına ‘Halk ne istiyor?’ diye soruyor. Ağırlıklı olarak, ‘İnsanlar eski reisi istiyor’ cevabı veriliyor. ‘AK Parti, eski AK Parti olmalı’diyenler de var.”

Arkadaşımız Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine söylenen talebe dair tepkisini merak etmiş ve aldığı yanıtları köşesine taşımış:

“Erdoğan’la görüşen isimlerle konuşuyorum. Cumhurbaşkanı’nın tepki göstermeden, olgunlukla kendilerini dinlediğini söylüyorlar.  Yani ‘Ne olmuş, ben değiştim mi ki eski reisi istiyorlar?’ tarzında bir yaklaşım içinde değilmiş. ‘Bir dokunuşunuz gerekli’ diyenlere ‘Bu nasıl olacak’ diye soruyormuş.” (Hürriyet, 17 Haziran) 

Kabul edelim ki birisine “eski” halini istiyorum demek “bu yeni halini” beğenmiyorum demektir.  Ve bir anlamda ağır bir eleştiridir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gençler AK Parti’nin dününe bakmıyor, bugününe bakıyor 20 Temmuz 2019 | 3.118 Okunma AK Parti'de ortak akıl hakim olsaydı... 17 Temmuz 2019 | 4.718 Okunma AK Parti'yi kuranlar ve AK Parti'ye sonradan katılanlar! 12 Temmuz 2019 | 5.319 Okunma Tuhaf şeyler oluyor! 11 Temmuz 2019 | 14.089 Okunma Tuhaf şeyler oluyor! 10 Temmuz 2019 | 24 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar