Gül: ‘Girişimi için Kılıçdaroğlu’nu tebrik etmek gerek’

Karar Gazetesi Yazarı Elif Çakır'ın bugünkü (07.10.2022)''Gül: ‘Girişimi için Kılıçdaroğlu’nu tebrik etmek gerek’'' başlıklı yazısı.

Bir yıldır helalleşme siyaseti yürüten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Ekim akşamı sosyal medya hesabından yaptığı “Başörtüsü meselesini artık sonsuza kadar kapatmanın, toplum olarak aşmanın, geride bırakmanın zamanı” diyerek, başörtüsünü yasal güvence altına alacak, evrensel hukuk ilkeleriyle uyum içinde bir kanun teklifi hazırladıklarını ve kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartacak bu teklifi TBMM’ye sunacaklarını duyurduğu açıklama ile başörtüsü yeniden siyasetin gündemine oturdu.

CHP lideri hem iktidar kanadının hem de CHP içindeki Kemalist, ulusalcı bazı sol kanadın tepkisini çekti.

İktidar cenahı büyük bir memnuniyetsizlik içerisinde “başörtüsü yasağı mı var” diyerek CHP liderinin girişimini değersizleştirme çabasına girmişken, Kemalist kesim aşırı öfkeli “ne gerek vardı” tepkisi gösteriyor. CHP liderini “bu hamle siyaseti Erdoğan’ın zeminine” çekmekle suçluyorlar!

Bana asıl şaşırtıcı gelen başka bir nokta. CHP’nin başörtüsünü güvence altına alınmasını öngören kanun teklifine en azından AK Parti içindeki başörtülü kadın siyasetçiler sahip çıkabilir, memnun kalabilirlerdi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifadesiyle “bu ülkenin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu: ‘Altılı masanın vizyonunu 6 parti hep birlikte açıklayacağız’ 01 Aralık 2022 | 64 Okunma MHP, 100 maddelik anayasa teklifini niye rafa kaldırdı? 30 Kasım 2022 | 601 Okunma ‘Keşke’ deme hakkı… 18 Kasım 2022 | 491 Okunma Bahçeli mesela bir gün çıkıp şöyle de der mi? 09 Kasım 2022 | 1.434 Okunma ‘HDP eşittir PKK eşittir YPG eşittir PYD eşittir…’ 08 Kasım 2022 | 559 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar