Bu bir skandalsa, skandalın sorumlusu kim?

Aslında bugün AK Parti’nin seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplandığı, belki de tarihinde ilk kez “tatsız tuzsuz ve baya gerilimli” geçen Kızılcahamam kampını yazacaktım....

Aslında bugün AK Parti’nin seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplandığı, belki de tarihinde ilk kez “tatsız tuzsuz ve baya gerilimli” geçen Kızılcahamam kampını yazacaktım. Yazılmaya, üzerinde konuşulmaya değer çünkü.

Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine göre, mesela toplantıda söz alan bir milletvekili “Samimiyetsizlik kurumsallaştı. Tuzu kuru diye beyaz Türkleri eleştiriyorduk şimdi beyaz Müslümanlar çıktı” demiş. Mesela söz alan eski bir bakan partilerinin yaptığı ittifakların fayda mı zarar getirdiğini sorgulamış. Bir başka milletvekili “halktan kopulduğu ve partinin bürokratikleştiği” tespitinde bulunmuş.

Gazetepencere’den Nuray Babacan AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala’nın “Biz elimizden geleni yaptık, ekonomi etkili oldu” sözlerinin salonda homurdanmalara neden olduğunu, yine Ala’nın “5-6 alanda reform yapsaydık seçimi alırdık. Ama biz bunları yapacağız ve 2028 seçimlerini alacağız” sözlerinin karşılık bulmadığını, alkış almadığını, milletvekillerinin kamptan memnun kalmadığını, gerçek anlamda bir seçim analizi yapılmadığını düşündüklerini yazdı.

Ayrıca...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Gelip geçici uygulamanın” ülkeye maliyeti: 833 milyar TL! 12 Haziran 2024 | 2.009 Okunma Erdoğan gerçekten yumuşama iklimini devam ettirebilir mi? 11 Haziran 2024 | 1.446 Okunma Bu bir skandalsa, skandalın sorumlusu kim? 05 Haziran 2024 | 2.182 Okunma Ah bu ne yaman bir çelişkidir, bu ne yaman trajikomik bir durumdur… 29 Mayıs 2024 | 3.015 Okunma Bahçeli Ayşe Ateş’in feryadına kulak vermelidir 28 Mayıs 2024 | 2.707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar